Freelance Senior Inkoopadviseur (fysieke domein) opdracht
Over deze opdracht
Tijdelijke vervanging senior inkoopadviseur (36 uur/week) bij gemeente Zoetermeer voor aanbestedingen IT, sociaal domein en stadsbeheer. Opdracht duurt tot minimaal december 2026.
Organisatie Iedereen die bij de gemeente werkt, bouwt direct of indirect en uit volle overtuiging mee aan Zoetermeer. Door heldere keuzes te maken, verbindingen te leggen en uit te gaan van ieders eigen kracht zien we de stad mooier en beter worden. We zijn trots op het resultaat van vandaag en bouwen aan de resultaten van morgen. Samen, open, flexibel en lerend creëren we oplossingen voor maatschappelijke vraagstukken. Groot en klein, voor de stad en de mensen, voor nu en de toekomst We zien mogelijkheden, benutten kansen en maken ruimte voor ideeën en initiatief. Met hart voor de stad samen bouwen aan het Zoetermeer van vandaag én morgen. Dat is de missie waar wij voor gaan!
Afdeling De opdracht wordt uitgevoerd binnen de afdeling Juridisch advies, Inkoop en Subsidies (JIS). JIS brengt belangrijke expertise samen die vrijwel alle opgaven van de gemeente raakt. Vanuit onze verschillende vakgebieden dragen we bij aan een zorgvuldige, rechtmatige én doelgerichte gemeentelijke organisatie. We stellen kaders, adviseren, toetsen en ondersteunen bestuur, directie, management en medewerkers bij vraagstukken op het gebied van juridische zaken, inkoop en subsidies. Binnen JIS werken verschillende vakgebieden samen, ieder vanuit een eigen deskundigheid en verantwoordelijkheid. Juist de combinatie van deze expertise maakt dat we vanuit verschillende perspectieven kunnen bijdragen aan complexe gemeentelijke vraagstukken. Het cluster Inkoop ondersteunt als onderdeel van JIS de gehele ambtelijke organisatie en het gemeentebestuur van Zoetermeer bij inkoop. Het team bestaat momenteel uit: 4 senior inkoopadviseurs; 1 medior inkoopadviseur; 1 centrale contractbeheerder; 1 inkoopanalist.
Als senior inkoopadviseur adviseer en begeleid je budgethouders en projectteams bij uiteenlopende aanbestedingstrajecten. Daarnaast draagt het team bij aan de verdere ontwikkeling van het gemeentelijke inkoopbeleid en thema's zoals duurzaamheid, social return on investment (SROI) en professioneel opdrachtgeverschap.
Opdracht Voor de tijdelijke vervanging van een senior inkoopadviseur wegens zwangerschapsverlof zoeken wij een ervaren professional die zelfstandig aanbestedingstrajecten begeleidt (voornamelijk) binnen IT, sociaal domein en stadsbeheer. Je begeleidt zowel lopende als nieuwe aanbestedingen voor werken, leveringen en diensten. Hierbij werk je nauw samen met diverse vakafdelingen en treed je op als strategisch gesprekspartner voor projectleiders, budgethouders en management.
Let op: er staan twee inhuuropdrachten uit, de andere inhuuropdracht betreft een senior inkoopadviseur meer gericht op het fysieke domein (GWW).
Onderstaand een aantal voorbeelden van mogelijke aanbestedingen. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.
Afdeling Informatie en Automatisering
Netwerkinfra (switch en firewall);
P&C software;
Managementinformatietool.
Afdeling sociaal domein
WMO Plafondliften.
Afdeling Stadsbeheer
Leveren en aanbrengen stalen damwand onder Australieweg/Zegwaartseweg;
Aanleg Ketenpark Lansinghage;
Maken van proefsleuven.
Werkzaamheden en verantwoordelijkheden
Adviseren van bestuur, management en vakafdelingen over inkoop- en aanbestedingsvraagstukken;
Zelfstandig begeleiden van (Europese) aanbestedingen van behoeftebepaling tot en met contractering en dossierafhandeling;
Opstellen en toetsen van aanbestedingsdocumenten en adviseren over aanbestedings- en inkoopstrategieën;
Begeleiden van projectteams gedurende het gehele aanbestedingsproces;
Bewaken van planning, proces en juridische kaders;
Aanspreekpunt en adviseur voor de afdelingen Informatie & Automatisering, Vergunning en Handhaving, Sociaal Domein en Stadsbeheer;
Actief bijdragen aan kennisdeling binnen het cluster Inkoop en aan een professionele uitvoering van het gemeentelijke inkoopbeleid.
De door opdrachtnemer te verrichten werkzaamheden zijn ingebed in de organisatie van opdrachtgever en/of worden ook (deels of geheel) verricht door werknemer(s) die in loondienst bij opdrachtgever werkzaam zijn. Uit de volgende organisatorische afspraken en voorwaarden blijkt waarom dit het geval is.
Opdrachtnemer neemt deel aan reguliere werkoverleggen;
Opdrachtnemer legt verantwoording af aan de opdrachtgever of een leidinggevende;
De werkvorm is bepaald in onder andere: locatie en planning voor de te leveren inspanningen Er wordt gewerkt in team verband.
Selectiecriteria (weging, totaal 100 punten)
Aantoonbare afgeronde opleiding NEVI 2, Leergang Aanbestedingsrecht VU en/of Post-hbo Inkoop & Aanbesteden Conducto (10 punten);
Aantoonbare werkervaring met het zelfstandig begeleiden van Europese aanbestedingen voor werken in het fysieke domein in de afgelopen 4 jaar (25 punten);
A. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring (25 punten);
B. 2 tot 3 jaar aantoonbare werkervaring (15 punten);
C. 1 tot 2 jaar aantoonbare werkervaring (5 punten);
D. Aantoonbare werkervaring (0 punten).
Aantoonbare werkervaring met het zelfstandig begeleiden van Europese aanbestedingen op het gebied van IT in de afgelopen 4 jaar (25 punten).
A. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring (25 punten);
B. 2 tot 3 jaar aantoonbare werkervaring (15 punten);
C. 1 tot 2 jaar aantoonbare werkervaring (5 punten);
D. Aantoonbare werkervaring (0 punten).
Aantoonbare werkervaring met het adviseren in een politiek bestuurlijke omgeving over aanbestedings- en inkoopvraagstukken (20 punten);
A. Advisering aan directie én bestuur binnen een gemeente of andere overheidsorganisatie (20 punten);
B. Advisering aan directie of concernmanagement (15 punten);
C. Advisering aan budgethouders en afdelingsmanagers (10 punten);
D. Advisering binnen operationele projecten (5 punten);
E. Geen werkervaring (0 punten).
Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 8 jaar als inkoopadviseur bij een gemeente (20 punten):
A. Meer dan 5 jaar (20 punten);
B. 3 tot 5 jaar (15 punten);
C. 2 tot 3 jaar (10 punten);
D. Minder dan 2 jaar (0 punten).
Geef in het cv duidelijk aan in hoeverre je/ de door jou aangeboden kandidaat aan de criteria voldoet.
Vergelijkbare opdrachten
Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.
Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuutDeze opdracht staat bij 2 aanbieders
Gesorteerd op Freelapp-score: hoe volledig de aanbieder de opdracht beschrijft. Kies zelf waar je reageert.
| Tarief | niet vermeld | |
| Looptijd | niet vermeld | |
| Vaardigheden | 1 | |
| Uren/week | 36 | |
| Locatie | Zoetermeer | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Ervaring | 5+ jaar |
| Tarief | niet vermeld | |
| Looptijd | niet vermeld | |
| Vaardigheden | niet vermeld | |
| Uren/week | niet vermeld | |
| Locatie | Zoetermeer | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Ervaring | 5+ jaar |
Freelapp geeft elke aanbieder een score op basis van wat die over deze opdracht vermeldt. Een tarief dat Freelapp schat telt niet mee. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.