Pensioenmaand november

Laat je jaarruimte voor 2026 niet liggen!

Vergeet niet deze aftrekpost te gebruiken

Hoeveel je mag inleggen, hangt af van je winst van vorig jaar. In november zie je goed wat je kunt missen. Stort je vóór 31 december extra in je pensioen, dan krijg je in de eerste helft van volgend jaar belasting terug.

Deze opdracht is gepubliceerd via Bij Oranje. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Business Analist opdracht

Business Analist €75–90/uur schatting van Freelapp
 2026-10-15 15:37:32  Onbekende locatie

Over deze opdracht

Business Analist rol bij de Belastingdienst (ICT) voor het realiseren van Digital Reporting Requirements (DRR) met focus op EU-specificaties en cVIES-systeem. Locatie onbekend, uren per week en looptijd niet vermeld.

Als Business Analist bij de Belastingdienst (ICT) speel je een cruciale rol in het realiseren en implementeren van de Digital Reporting Requirements (DRR). Deze opdracht bevindt zich op het snijvlak van business en IT, waarbij je direct bijdraagt aan de vertaling van EU-specificaties naar concrete requirements en datamodellen. Je ondersteunt het team bij de inrichting van het cVIES-systeem en de vertaalslag naar de Nederlandse implementatie. Daarnaast ben je mede verantwoordelijk voor het valideren van bronnen en het vaststellen van eisen met betrekking tot gegevenskwaliteit. De achtergrond van deze opdracht ligt in het ViDA-pakket (VAT in the digital age), dat tot doel heeft de internationale handel binnen de EU te verbeteren en administratieve lasten te verlagen. Vanaf 1 juli 2030 worden ondernemers verplicht om elektronisch te factureren en een sub-set van factuurgegevens aan de belastingdienst te rapporteren. Jouw werkzaamheden omvatten onder meer de uitwerking van de architectuur voor de ontvangst en verwerking van e-berichten, e-delivery, registratiegegevens en het ontwerpen van de DRR uitvoeringsorganisatie. Competenties die we belangrijk vinden zijn: Analysevaardigheid, Omgevingsbewustzijn, Adviesvaardigheid, Overtuigingskracht. De eisen zijn: alleen Nederlandstalige CV’s aanbieden en kandidaten moeten perfect Nederlands kunnen spreken. Vereist zijn een Master in business informatics, Bedrijfskunde of Informatica, ervaring in multidisciplinaire en interdepartementale samenwerking op bestuurlijk implementatie- en realisatieniveau (3 jaar), ruime kennis en ervaring met bedrijfsonderdelen van de Belastingdienst en IV-organisatie binnen de Belastingdienst (3 jaar), en ervaring in de rol van Business Analist in overheids- en EU-processen (3 jaar). Wenselijk zijn kennis en ervaring van EU-regelgeving in structuur voor de omzetbelasting en kennis over de werking van de eIDAS-verordening. De locatie is onbekend en de opdracht is op locatie.

Vergelijkbare opdrachten

Alle business analist-opdrachten →
Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief €75–€90/uur (schatting van Freelapp)
Looptijd tot 15-10-2029
Vaardigheden geen specifieke eisen vermeld
Uren/week 20 uur/week
Locatie geen plaatsnaam vermeld
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring onbekend

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Business Analist

Op Freelapp staan momenteel 177 actieve business analist-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 105,- per uur (op basis van 17 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle business analist-opdrachten Uurtarief business analist

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

TenMonks · Opdrachtgever: Belastingdienst · 17-10-2026 ·
97% match
Business Analist voor ViDA Digital Reporting Requirements (DRR) bij de Belastingdienst, locatie onbekend, fulltime (40 uur per week).
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Belastingdienst · 15-10-2026 ·
96% match
Business Analist voor ViDA Digital Reporting Requirements bij de Belastingdienst, locatie onbekend, looptijd tot 2026-12-31.
Meer informatie
Bij Oranje · Opdrachtgever: Belastingdienst · 16-10-2026 ·
94% match
Business analist voor realisatie en implementatie van de ViDA DRR bij de Belastingdienst, locatie onbekend, start 16-10-2026.
Meer informatie
Bij Oranje · Opdrachtgever: Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) · 16-10-2026 ·
92% match
Business analist voor de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) op onbekende locatie, gericht op End2End klantinteractie en digitalisering van het applicatielandschap.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) · 13-10-2026 ·
92% match
Business Analist voor het programma IB-OT van DJI, gericht op informatiebeveiliging van operationele techniek. Locatie onbekend, startdatum 13-10-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Ministerie van Buitenlandse Zaken · 21-10-2026 ·
92% match
Business Analist voor het consulaire domein van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, 36 uur per week vanaf 9 november 2026, locatie onbekend.
Meer informatie
Bij Oranje · Opdrachtgever: Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) · 14-10-2026 ·
92% match
Voor DJI wordt een Business Analist gezocht voor het verbeteren van operationele techniek binnen vestigingen in samenwerking met het Rijksvastgoedbedrijf. Locatie onbekend, fulltime, startdatum 14-10-2026.
Meer informatie
TenMonks · Opdrachtgever: Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) · 13-10-2026 ·
92% match
Voor DJI wordt een Business Analist gezocht voor het verbeteren van operationele techniek in samenwerking met het Rijksvastgoedbedrijf, locatie onbekend, 40 uur per week, contractduur onbekend.
Meer informatie
Funle.nl · 19-10-2026 ·
91% match
Voor een omvangrijk ordermanagement- en integratietraject wordt een Senior Business Analist gezocht. De opdracht heeft een looptijd van acht maanden met 40 uur per week in de Achterhoek.
Meer informatie
TenMonks · Opdrachtgever: Rechtspraak · 21-10-2026 ·
91% match
Business analist voor portefeuille Bedrijfsvoering bij Landelijk Dienstencentrum voor de Rechtspraak (LDCR), locatie onbekend, fulltime.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: NVWA · 21-10-2026 ·
91% match
De NVWA zoekt een Business Analist voor de implementatie van actieve openbaarmaking in het kader van de Wet open overheid. Locatie onbekend, uren en looptijd niet vermeld.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Provincie Overijssel · 03-11-2026 · Zwolle ·
90% match
Business Analist voor Provincie Overijssel in Zwolle (op locatie) voor het afronden van het Programma van Eisen voor een nieuw Beheer Management Systeem, vervanging van IBM Maximo.
Meer informatie