Deze opdracht is gepubliceerd via MiPublic.nl. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Chief Information Security Officer (CISO) opdracht

 2026-07-08 08:05:58  Onbekende locatie

Over deze opdracht

Deze opdracht betreft de rol van Chief Information Security Officer (CISO) bij Justis, verantwoordelijk aan de CIO, met locatie onbekend en startdatum 08-07-2026.

Voor Justis, onderdeel van de Directie Team (DT), wordt een Chief Information Security Officer (CISO) gezocht. Deze rol richt zich op het volgen van nieuwe wet- en regelgeving op het gebied van informatieveiligheid en het adviseren van de CIO over het te voeren beleid. De CISO is verantwoordelijk voor het formuleren, onderhouden en periodiek toetsen van het informatiebeveiligingsbeleid, het realiseren van draagvlak binnen de organisatie en het vertalen van beleid naar concrete acties. Daarnaast omvat de rol het stimuleren van beveiligingsbewustzijn door voorlichting en opleidingen, het uitvoeren van controles en impactanalyses, en het vertegenwoordigen van de organisatie in externe gremia op het gebied van informatiebeveiliging. De CISO rapporteert over resultaten, incidenten en controle-uitkomsten aan de CIO en geeft advies voor verbetering. De rol is strategisch van aard en maakt deel uit van de opbouw van de Directie Informatievoorziening, Data & Compliance (IVD&C), binnen de context van de Digitale Transformatie Strategie 2030. De locatie is onbekend en de opdracht start op 08-07-2026.

Vereiste expertise:
Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief niet vermeld · onvoldoende data voor schatting
Looptijd tot 31-12-2026
Vaardigheden Compliance (1)
Uren/week 36 uur/week
Locatie geen plaatsnaam vermeld
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring onbekend

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Security Officer

Op Freelapp staan momenteel 64 actieve security officer-opdrachten. Het gemiddelde uurtarief voor dit specialisme ligt tussen €98–112/uur.

Bekijk alle security officer-opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

Jobhob · 31-07-2026 · Utrecht ·
Business Information Security Officer (BISO) bij Nederlandse Spoorwegen in Utrecht. Het betreft een freelance-functie voor 36 uur per week met een looptijd van 6 maanden. De salarisindicatie is €115,00 per uur. Reageren kan tot en met 6 augustus 2026. Vul je gegevens in via het formulier hieronder. Duurt minder dan 2 minuten — geen account vereist. Een van onze recruiters beoordeelt je geschiktheid kritisch en neemt persoonlijk contact op — via WhatsApp, telefonisch of e-mail, wat jij prefereert. In samenspraak met jou maken wij de aanbieding in orde. Wij beheren het aanbiedingsproces en begeleiden je waar nodig. Wij blijven beschikbaar voor vragen en ondersteuning — ook na plaatsing. Transparant, persoonlijk en zonder verrassingen. Voor ZZP-opdrachten hanteert Jobhob een fee van 10% over het geboden uurtarief van de opdrachtgever. Dit wordt vooraf transparant gecommuniceerd — geen verborgen kosten of verrassingen. De salarisindicatie voor deze functie is €115,00 per uur. Deze vacature sluit op 6 augustus 2026. Solliciteer op tijd — na de sluitingsdatum is reageren niet meer mogelijk. Binnen 1 tot 2 werkdagen neemt een Jobhob-recruiter persoonlijk contact met je op. We doen eerst een kritische analyse op geschiktheid en geven je altijd eerlijke feedback — ook als we je op dit moment niet verder kunnen helpen. Alle correspondentie verloopt persoonlijk via het kanaal dat jij prefereert: WhatsApp, telefonisch of e-mail. Je geeft je voorkeur op bij je sollicitatie.
Meer informatie
De Publieke Partner · 31-07-2026 · Amsterdam ·
REMOTE
Tijdelijke rol als Business Information Security Officer (BISO) bij NS in Utrecht (2 dagen per week op kantoor) voor ondersteuning bij compliance-trajecten, van 21-08-2026 tot 28-02-2027.
Meer informatie
OverheidZZP.nl · 31-07-2026 ·
Voor een onbekende opdrachtgever wordt een Business Information Security Officer (BISO) gezocht voor een locatieonbekende opdracht op locatie. De rol betreft een security officer met een onbekende urenindicatie en looptijd.
Meer informatie
MiPublic.nl · 31-07-2026 · Utrecht ·
Dit ga je doen Voor ons Business Information Security Officer (BISO) team binnen de Centrale Platform Organisatie (CPO) zoeken wij op korte termijn tijdelijke ondersteuning. In deze compacte en gerichte rol draag je actief bij aan het versterken van de weerbaarheid van NS. Je belangrijkste taak is het begeleiden van de CPO beheerteams bij het implementeren, uitwerken en de periodieke (tweejaarlijkse) herziening van de NSCF-controls. Je adviseert en ondersteunt vanuit de eerste lijn. Hierbij fungeer je als aanspreekpunt voor de teams en reik je best practices aan. We zoeken voor deze tijdelijke opdracht nadrukkelijk iemand met een ondersteunende, coachende mindset die naast de teams gaat staan. Hier ga je werken Het BISO CPO-team richt zich op de volle breedte van informatiebeveiliging. Wij vertalen bovenliggend beleid, wet- & regelgeving naar praktische kaders, heldere aansluitvoorwaarden en security baselines voor de aansluitende teams. Daarnaast speelt de BISO CPO een belangrijke rol in de monitoring vaqn en handhaving op de diverse platformen. Het BISO-team werkt NS-breed samen en participeert onder meer in diverse (beleids-) werkgroepen, het BISO Gilde en het Functioneel Cluster CyberSecurity (FCCS). Je werkt minimaal 2 dagen per week op kantoor in Utrecht. Dit zijn de eisen Minimaal HBO werk-en-denkniveau, met bij voorkeur een studie richting Informatica, Bedrijfskunde of Elektrotechniek; Minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring met compliancetrajecten en het implementeren van controls; Je beschikt over ervaring in soortgelijke complexe organisaties (minimaal 5000 plus werkplekken); Je beschikt over ervaring met compliance trajecten als ISO27001 als een vereiste en verder één of meerdere van de volgende compliance trajecten: ISAE3402 / BIO / BIR/ ABDO/NEN7510; Je beschikt over relevante certificeringen: CISA, CISM, CISSP, CRISC is een pre; Ervaring en kennis op het gebied van cybersecurity binnen het IT/OT-domein; Kennis van risicomanagement; Je hebt een uitstekende beheersing (zowel mondeling als schriftelijk) van de Nederlandse taal; Een sterk empathische en ondersteunende houding richting de CPO beheerteams; Ervaring met methodisch werken zoals Agile, SAFe en DevOps; Uitstekende sociale vaardigheden en een oplossingsgerichte instelling.
Meer informatie
MiPublic.nl · 30-07-2026 · Utrecht ·
De gemeente Utrecht zoekt een Privacy Officer / Security Officer voor het team Informatie- en Procesmanagement in Utrecht (op locatie).
Meer informatie
Voor een gemeente wordt een Privacy Officer i.c.m. Security Officer gezocht voor projecten en teams in Utrecht. De functie is op locatie en de standplaats is Utrecht.
Meer informatie
Voor de gemeente Utrecht is een combinatie van Privacy Officer en Security Officer nodig voor DPIA-taken. De opdracht start op 21-09-2026 in Utrecht.
Meer informatie
Privacy Officer / Information Security Officer bij gemeente Utrecht (locatie) voor 36 uur per week van 21-09-2026 tot 31-12-2026.
Meer informatie
TenMonks · 30-07-2026 · Utrecht ·
Privacy Officer / Security Officer voor gemeente Utrecht in Utrecht (4 dagen op locatie), start 21-09-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
Funle.nl · 30-07-2026 · Utrecht ·
Voor gemeente Utrecht zoekt een Privacy Officer en Security Officer op locatie in Utrecht. De opdracht is alleen in te vullen via detachering in loondienst (Wet DBA).
Meer informatie