De opdracht wordt uitgevoerd bij Universiteit Leiden. Bekijk hier meer opdrachten bij Universiteit Leiden.
Freelance Projectarchitect opdracht
2026-10-29 08:59:06 Den HaagOver deze opdracht
De Universiteit Leiden zoekt een projectarchitect voor een rol binnen de Directie Informatiemanagement in Leiden, 36 uur per week van 01-12-2026 tot 31-05-2027.
De Universiteit Leiden, een van Europa's meest vooraanstaande internationale onderzoeksuniversiteiten met zeven faculteiten, zoekt een projectarchitect voor de Directie Informatiemanagement. Deze rol richt zich op het vormgeven van een toekomstbestendig architectuurteam en het bijdragen aan de digitaliseringsslag binnen de domeinen onderwijs, onderzoek en bedrijfsvoering. De werkzaamheden vinden plaats op locatie in Leiden (Zuid-Holland) en omvatten het ontwerpen van Project Startarchitecturen (PSA's), doelarchitecturen en architectuurbesluiten, het toetsen van projectinitiatieven aan universiteitsbrede Enterprise Architectuur-principes, en het signaleren van kansen voor harmonisatie, standaardisatie en cloud-oplossingen. De projectarchitect werkt in een team van vijf architecten onder leiding van de Enterprise Architect en schakelt intensief met business analisten, informatiemanagers, projectleiders en stakeholders binnen de faculteiten en diensten. Ervaring met architectuurframeworks zoals TOGAF en ArchiMate, het vastleggen van architectuurbesluiten (bijv. via ADR's), en inzicht in procesinrichting, data-governance en moderne IT-landschappen (integraties, API's, Cloud/SaaS) zijn vereist. Sterke communicatieve vaardigheden en beheersing van het Nederlands en Engels zijn essentieel. De opdracht start op 1 december 2026 en loopt tot 31 mei 2027.
| Tarief | niet vermeld · onvoldoende data voor schatting | |
| Looptijd | tot 31-05-2027 | |
| Vaardigheden | TOGAF, ArchiMate, ERP (3) | |
| Uren/week | 36 uur/week | |
| Locatie | Den Haag | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | onbekend |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.