OrganisatieRegionale samenwerking is voor onze regio Lekstroom niet nieuw. De Lekstroomgemeenten Lopik, IJsselstein, Nieuwegein, Houten en Vijfheerenlanden werken al jaren samen op het gebied van zorg, welzijn en ondersteuning. Voor de uitvoering van de Jeugdhulp- en Wmo-taken: inkoop, contractmanagement, administratie, monitoring en toezicht, functioneert de Regionale Backoffice Lekstroom (RBL). De RBL is organisatorisch ondergebracht bij de gemeente Houten. De sturing is ingericht met een regionaal bestuurlijk platform, het Bestuurlijk Platform Sociaal Domein Lekstroom (BPSDL). Het Programmaleidersoverleg (PLO) bereidt de bestuurlijke besluitvorming voor. Stukken hiervoor worden opgesteld door de ambtelijke overleggen, zoals het Ambtelijk overleg Jeugd (AOJ)
Als gemeenten in de Lekstroom hebben we allemaal dezelfde grote opgaven op het gebied van jeugd en Wmo. We zien grote opgaven voor ons in het beheersen van de uitgaven vanuit jeugdhulp en Wmo en daarbij ook het zorgdragen voor een betere zelfredzaamheid of samenredzaamheid voor onze inwoners. We ervaren een gezamenlijk commitment om de kosten te beheersen, op zoek te gaan naar meer effectieve vormen van hulp, de samenwerking met het voorliggend veld te versterken en in brede zin op zoek te gaan naar doorbraken en innovaties. We zien verschillende gradaties in zwaarte van jeugdhulp en verschillende bewegingen en ontwikkelopgaven die wij willen maken. Daarom is gekozen om de producten jeugdhulp in verschillende segmenten in te kopen. Het segment met beoogde resultaten die binnen deze opdracht valt is Gezinsvormen, vaak Jeugdhulp met Verblijf genoemd.
In het accountteam gezinsvormen heeft beleidsontwikkeling, leveranciersmanagement en toeleiding de aandacht. In dit team zit een delegatie uit de gemeenten van beleidsmedewerkers, Sociaal teams en een regionaal contractmanager (RBL). Het accountteam zit in vaste regelmaat met de ‘Combinatie’ om tafel; een combinatie van 4 aanbieders die de opdracht Gezinsvormen taakgericht uitvoert. Beoogd wordt dat de werkzaamheden van de projectleider per 1-1-2027 structureel geborgd worden bij een beleidsmedewerker werkzaam bij een van de Lekstroomgemeenten.
Integrale afstemming vindt in het AOJ (ambtelijk overleg jeugd) en team toeleiding plaats.
ContextDe regio Lekstroom heeft de ambitie om nog meer kinderen thuis te laten opgroeien en daar waar ((hoog)specialistisch) verblijf in een gezinsvorm toch het meest passend is dit verblijf zo gezinsgericht en duurzaam effectief mogelijk in te richten, zodat een stabiel verblijf ofwel tijdige en passende uit- of doorstroom naar huis of zelfstandigheid mogelijk is. Per 1 juli 2023 hebben de gemeenten in de regio Lekstroom een nieuwe overeenkomst afgesloten voor de dienstverlening ‘Gezinsvormen’ met vier verblijfsaanbieders, De Combinatie geheten. Bij deze overeenkomst hoort een ontwikkelopdracht om de ambitie ‘Kinderen zo thuis mogelijk te laten opgroeien’ mede te realiseren.
De ontwikkelopdracht omvat 3 opgaven:
Voorkomen van verblijf in een Gezinsvorm waar passend
Verkorten van verblijf in een Gezinsvorm waar passend
Versterken van het verblijf in een Gezinsvorm
Met een transformatieplan wordt aan deze ontwikkelopdracht tijdelijk een extra 'boost’ gegeven.
Opdracht:
Voorbereiding verlenging opdracht GezinsvormenRegionaal is bestuurlijk de intentie tot verlenging van de opdracht uitgesproken, onder voorwaarde van instemming en uitvoering van het Verbeterplan. Het besluit door de 5 colleges tot daadwerkelijke verlenging dient door de projectleider te worden voorbereid. Onderdelen van het verbeterplan zijn vertaald in de contractstukken behorend bij de verlenging met een eventueel extra transformatiebudget.
Overzicht en structuur bieden voor de opdracht Gezinsvormen
Voorbereiden en begeleiden van het regionale accountteam gezinsvormen
Aanspreekpunt voor het accountteam aangaande knelpunten in de uitvoering
Voorbereiden en begeleiden van de accountgesprekken met de Combinatie en BO’s
Opschaalniveau bij vastgelopen casuïstiek
Aanjagen en (bij)sturen op de (transformatie)opdracht
Voorbereiden van benodigde besluitvorming in de regio en met de Combinatie
Versterken van de samenwerking met de opdrachtnemer, De Combinatie en de Voordeur, en belangrijke partners zoals de Sociale Teams, de GI en Yeph.
Advies structurele invulling regionaal accountteam|De regio lekstroom heeft voor ogen deze functie per 2027 te borgen in bestaande formatie van 1 van de Lekstroomgemeenten. De projectleider wordt gevraagd voor 1 september een advies uit te brengen over de structurele bemensing van het accountteam zodat werven tijdig kan starten.
Kennis en vaardighedenKennis van jeugdhulp, hervormingsagenda Jeugd en toekomstscenario Jeugd en GezinIn deze opdracht beschik je over kennis van en ervaring met jeugdhulp, inclusief de laatste landelijke ontwikkelingen op jeugdhulp met verblijf en het toekomstscenario Jeugd en Gezin gezien het belang van een goede samenwerking met een GI. Met behulp van deze kennis en ervaring ben je in staat om je projectleiderschap goed vorm te geven. Je eerdere betrokkenheid bij andere taakgerichte- inkooptrajecten op jeugdhulp helpt je daarbij.
Politiek bestuurlijk sensitiefJe werkt in een dynamische omgeving waarin politieke en bestuurlijke belangen een grote rol spelen. Als regionaal projectleider Jeugdhulp op het snijvlak van beleid en inkoop ben je politiek-bestuurlijk sensitief en in staat om belangen van inwoners, jeugdhulpaanbieders en andere stakeholders zoals het onderwijs op waarde te schatten. Dit betekent dat je je bewust bent van de invloed van gemeentelijke politiek op beleid en inkoopprocessen en dat je hierop kunt inspelen zonder de gemeentelijke dan wel regionale doelstellingen uit het oog te verliezen.
Kennis van jeugdregio LekstroomDe regio Lekstroom betreft – in verhouding- een kleine jeugdregio. Je bent inhoudelijke bekend met de wijze van inkoop van onze andere segmenten gezien de samenhang met deze opdracht. De 5Lekstroomgemeenten kennen elk hun eigen sociale team. Gezien het belang van passende toeleiding ben je bekend met dynamiek per sociaal team zodat je als projectleider de lijnen kunt uitzetten op zowel regionaal niveau en advies op lokaal maatwerk kan geven.
Vereisten/ knock-outcriteria1. Aantoonbaar afgeronde opleiding op minimaal hbo-bachelor niveau; 2. Aantoonbare werkervaring binnen jeugdhulp bij een gemeente.
Gunningscriteria (weging, totaal 100 punten)3. Uiterlijk per 6 juli 2026 beschikbaar; (20 punten)4. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met het adviseren van ambtelijke en bestuurlijke opdrachtgevers binnen het sociaal domein (Jeugdhulp) in een projectmatige omgeving, benoem duidelijk waar deze ervaring is opgedaan; (20 punten)5. Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar in het begeleiden van een taakgericht ingekochte opdracht op jeugdhulp met verblijf; (20 punten)6. Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de regio Lekstroom binnen het jeugddomein; (20 punten)7. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 met de samenwerking tussen beleid, contractmanagement en sociaal teams binnen het sociaal domein. Benoem expliciet in het cv waar deze ervaring is opgedaan. (20 punten)
Geef in het cv duidelijk aan in hoeverre je/ de door jou aangeboden kandidaat aan de criteria en competenties voldoet. Indien informatie niet expliciet in het cv of de toelichting is opgenomen, wordt deze niet meegenomen in de beoordeling.
Competenties
Je hebt oog voor de bestuurlijke complexiteit in de samenwerking tussen de gemeente, partijen en aanbieders. Jij vervult hierin een inhoudelijke, adviserende en sturende rol;
Je schakelt gemakkelijk tussen strategie, tactiek en operatie;
Je voorziet alle partijen van helder geschreven voorstellen;
Je bent iemand die daadkrachtig is en stuurt op dat wat nodig is, zonder de verbinding met anderen te verliezen;
Je bent een verbinder, teamspeler, enthousiasmerend, reflectief, verbaal sterk, empathisch en analytisch;
Je bent in staat om dit project zelfstandig te organiseren, hieraan een actieve bijdrage te leveren, komt afspraken na en weet de planning te halen en je neemt je verantwoordelijk voor het boeken van goede resultaten
BeoordelingStap 1: Beoordeling CV’s op minimumeisenFlextender beoordeelt de CV’s op de minimumeisen in het bovengenoemd profiel. Kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.
Stap 2: Selectie vijftien (15) CV’s die aan de opdrachtgever worden voorgelegdFlextender beoordeelt de CV’s van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde “gunningscriteria te beoordelen door Flextender”.
De vijftien (15) kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.
Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprekDe opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de tien geselecteerde kandidaten in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.
· Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
· Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste kandidaten (minimaal 2) worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
Stap 4: SelectiegesprekIn het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.
De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.
FunctieschaalDeze functie is ingedeeld in functieschaal 12. Deze functieschaal is (eventueel) verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
Fee FlextenderFlextender brengt voor deze opdracht € 2,25 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.
Benodigd aantal professionals1
CV-eisenMaximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
WerkdagenDe werkdagen voor deze opdracht wordt in overleg vervuld.
Kandidaat is minimaal 3 werkdagen per week beschikbaar.
PlanningDe fysieke gesprekken bij de gemeente zijn gepland op een nader te bepalen moment. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen zo spoedig mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze aanvraag.
Overige informatie
De aanbestedende dienst vraagt om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG)
Het facturatieproces van deze opdracht verloopt middels de facturatiemodule van Flextender. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding.
Akkoord met een SROI regeling in de overeenkomst m.b.t. Social Return.Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
Uitzend-/ en uitleenbedrijven moeten voldoen aan de voorwaarden voor disculpatie als gesteld in de wijziging leidraad invordering nr. BLKB2012/1062M.
Indien u beschikt over een G-rekening, zal 25% op deze rekening worden gestort. Indien u geen SNA certificaat kunt overleggen zal er 55% op de G-rekening worden gestort.
Indien u niet beschikt over een G-rekening, moet er per halfjaar een verklaring van betalingsgedrag van de Belastingdienst worden overlegd.
Meer informatieVragen kunnen ingediend worden tot vrijdag 26 juni 2026, tot 09.00 uur. De vragen en bijbehorende antwoorden worden op maandag 29 juni 2026 gepubliceerd op onze website. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij Flextender, via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. Flextender is bereikbaar op telefoonnummer 035-7510777.
De reactietermijn van deze aanvraag duurt tot dinsdag 30 juni 2026, tot 09.00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.
Reageer op deze opdracht
Stel een vraag
Opdrachtgever: Gemeente Nieuwegein