Freelance Solution Architect - Hero Interim Professionals opdracht in Amsterdam
2026-05-28 20:23:38 AmsterdamOver deze opdracht
Solution Architect voor Rijksvastgoedbedrijf in Amsterdam, 12 maanden met optie op verlenging, op locatie.
Voor het Rijksvastgoedbedrijf (RVB), onderdeel van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, zoekt Hero Interim Professionals een Solution Architect voor een opdracht van 12 maanden met optie op verlenging. De rol is onderdeel van de directie Strategie en Digitalisering (S&D), waar je samenwerkt met domein-, enterprise- en collega solution architecten, developers en business informatie adviseurs. Je bent verantwoordelijk voor het ontwikkelen en beschrijven van Project Start Architecturen en solutionarchitecturen, haalt actief informatie op en zet deze om in gedegen oplossingen. Daarnaast adviseer je collega’s op het gebied van solution architectuur, vergaart en combineert informatie van diverse experts (zoals engineers, eindgebruikers en enterprise architecten), presenteert oplossingen aan betrokken partijen en ondersteunt bij het implementatietraject. De functie vereist zelfstandig werken, initiatief tonen en communicatieve vaardigheden om je te verplaatsen in andere disciplines. Je hebt minimaal 3 jaar ervaring als solution architect, een afgeronde opleiding/cursus in de richting van IT op minimaal hbo niveau, en kennis van modeleertalen zoals Archimate, BPMN en/of UML. Daarnaast heb je ervaring met architectuurconcepten zoals SOA, Cloud, IoT, Enterprise automation en/of Big Data, en met architectuurdomeinen zoals infrastructuur, integratie en/of beveiliging. Kennis van projectmanagementmethodieken zoals Prince 2 is een pré, evenals ervaring met het oplossen van complexe vraagstukken met meerdere afhankelijkheden. De rol is op locatie in Amsterdam.
| Tarief | €105–€125/uur (schatting van Freelapp) | |
| Looptijd | tot 28-05-2027 | |
| Vaardigheden | UML (Unified Modeling Language), BPMN (Business Process Model and Notation), Projectmanagement (Agile, Waterfall, PRINCE2), ArchiMate, UML (9) | |
| Uren/week | 36 uur/week | |
| Locatie | Amsterdam | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | 5+ jaar ervaring |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.
Marktinzicht: It Architect
Op Freelapp staan momenteel 228 actieve it architect-opdrachten. Het gemiddelde uurtarief voor dit specialisme ligt tussen €97–112/uur.
Bekijk alle it architect-opdrachten