Deze opdracht is gepubliceerd via Funle.nl. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Applicatiebeheerder GIS opdracht

Functioneel Beheerder IT & technologie €65–80/uur schatting van Freelapp
 2026-08-21 08:08:42  Nederland

Over deze opdracht

Voor een organisatie in Nederland zoekt men een Applicatiebeheerder GIS voor locatiegebonden werkzaamheden. De rol betreft fulltime functie met onbekende looptijd.

Als Applicatiebeheerder GIS ben je verantwoordelijk voor het technisch applicatiebeheer van CAD-, GIS- en engineeringapplicaties zoals FME, Elcad, Bink, Kubus, Lumion Pro, Revit plug-ins en Autodesk-producten. Deze rol is gericht op het ontwerpen, beheren en analyseren van gas- en elektriciteitsnetwerken binnen een complex IT-landschap waar data, processen en techniek samenkomen. Je werkt op locatie in Nederland aan de installatie, configuratie, beheer, monitoring en verbetering van essentiële applicaties, met aandacht voor kwaliteit, stabiliteit, performance en security. De rol draagt bij aan de energietransitie door ervoor te zorgen dat collega’s en partners kunnen werken met actuele, juiste en complete assetdata. Je werkt samen met een team volgens Agile-werkwijzen en ITIL-processen. Voor deze functie gelden de volgende eisen: minimaal hbo werk- en denkniveau, minimaal 3 jaar ervaring als technisch applicatiebeheerder of in een vergelijkbare rol, ervaring met beheerwerkzaamheden en het doorontwikkelen van bestaande systemen en processen, en ervaring met ITIL-processen (bij voorkeur ook met Agile werken). Een servicegerichte houding en het vermogen om zowel zelfstandig als in teamverband resultaten te behalen zijn essentieel.

Vereiste expertise:
Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief €65–€80/uur (schatting van Freelapp)
Looptijd tot 21-08-2029
Vaardigheden Agile, FME, ITIL (3)
Uren/week 40 uur/week
Locatie Nederland
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring onbekend

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Functioneel Beheerder

Op Freelapp staan momenteel 207 actieve functioneel beheerder-opdrachten. Het gemiddelde uurtarief voor dit specialisme ligt tussen €89–102/uur.

Bekijk alle functioneel beheerder-opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

MiPublic.nl · 14-08-2026 · Amsterdam ·
91% match
Applicatiebeheerder voor TOPdesk, iBabs en andere applicaties in Amsterdam. Opdracht start direct voor 3 maanden, met mogelijke verlenging.
Meer informatie
Funle.nl · 20-08-2026 ·
91% match
GIS Engineer voor maatschappelijke vraagstukken bij de IND, locatie onbekend (op locatie), start 20-08-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
Funle.nl · 20-08-2026 ·
90% match
GIS Engineer voor het Ministerie van J&V / IND op locatie voor innovatieve GEO-oplossingen. Minimaal 5 jaar werkervaring vereist.
Meer informatie
TenTalent.nl · 17-08-2026 · Cuijk ·
90% match
Als Functioneel Applicatiebeheerder werk je bij de gemeente Land van Cuijk in Cuijk, 36 uur per week. De rol is beschikbaar vanaf 17-08-2026.
Meer informatie
TenMonks · 17-08-2026 · Huizen ·
90% match
Op deze functie is sprake van een specifieke screening. Dit houdt in dat de overeenkomst niet tot stand komt voordat deze screening positief is afgerond en de kandidaat tot die tijd niet kan aanvangen met deze opdracht Door de energietransitie komt er meer werk dan ooit op ons af. Er rijden straks veel meer elektrische auto’s en we leveren massaal zelf opgewekte energie terug. Steeds meer huizen en wijken gaan van het gas af. Bij Stedin zijn we trots op onze bijdrage aan deze energietransitie. Binnen ons team richten wij ons op het bieden van stabiele, robuuste en continu beschikbare IT/OT-oplossingen voor onze data- en applicatiegebruikers. Jij bent hierin medeverantwoordelijk voor het operationele beheer van bedrijfskritische applicaties in het OT-domein die onze middenspanningsstations uitlezen. Deze applicaties leveren cruciale meetdata waarmee wij overbelasting voorkomen, storingen detecteren, het net optimaliseren en de leveringszekerheid waarborgen. Wij zoeken daarom een hands-on Dev/Ops Engineer die verantwoordelijkheid neemt voor stabiliteit, beschikbaarheid en continuïteit. Incidenten, storingen, monitoring en troubleshooting zijn een structureel en belangrijk onderdeel van jouw werk. Ons team bestaat uit energieke professionals die niet alleen inhoudelijk sterk zijn, maar ook zorgen voor een prettige en informele werksfeer. Samen maken we het verschil in de energietransitie. Na een heerlijke kop koffie (of thee), start je met de daily stand-up. Samen met je collega’s bespreek je prioriteiten, lopende incidenten en mogelijke knelpunten. Vervolgens analyseer en beheer je uitleesapplicaties voor verschillende assets, zoals CPS, Element Manager (DA3), Converge, PQMS en Siemens Storingsschrijvers. Wanneer zich incidenten of verstoringen voordoen, pak jij deze hands-on op en los je ze op. Vragen en meldingen van gebruikers worden gestructureerd vastgelegd en opgepakt via TopDesk / ServiceNow. Je werkt binnen een BizDevOps-team dat volgens de Scrum-methodiek opereert in een Agile SAFe-organisatie. Elke twee weken werk je samen met je team aan de sprintplanning en stem je nauw af met de Product Owner en stakeholders. Daarnaast heb je een actieve rol in de samenwerking met leveranciers over updates, wijzigingen en incidenten op bestaande platformen. Samen met andere IT- en OT-teams werk je aan releasebeheer, structurele verbeteringen en het optimaliseren van beheerprocessen. Ook ondersteun je projecten die gericht zijn op het verder ontsluiten en benutten van netdata, bijvoorbeeld voor capaciteitsmanagement en congestievraagstukken. Aan het einde van de dag check je nogmaals of er nieuwe incidenten of verstoringen zijn. Zijn die er? Dan los je ze op. Met een voldaan gevoel klap je je laptop dicht en sta je binnen een paar stappen op station Blaak of Delft Campus.
Meer informatie
Funle.nl · 20-08-2026 ·
90% match
Voor het Kadaster zoeken wij een Functioneel Beheerder Geo Informatie voor het PDOK-platform. Locatie onbekend, opdracht alleen in loondienst (detachering).
Meer informatie
MiPublic.nl · 18-08-2026 · Cuijk ·
90% match
Als Functioneel Applicatiebeheerder werk je bij de gemeente Land van Cuijk in Cuijk (op locatie) aan het beheren, doorontwikkelen en implementeren van applicaties zoals een HR-systeem en geografische software (BAG/BGT).
Meer informatie
TenMonks · 20-08-2026 ·
89% match
Wij zoeken een ervaren GIS Engineer met praktijkervaring met ArcGIS Pro en ArcGIS Experience Builder. Je hebt zelfstandig GIS-projecten uitgevoerd binnen verschillende organisaties en weet daardoor hoe je technische oplossingen vertaalt naar de praktijk. Je werkt zelfstandig, bent analytisch en oplossingsgericht, en zoekt actief de samenwerking op. Je kunt complexe GIS- en technische vraagstukken op een begrijpelijke manier uitleggen aan collega’s zonder GIS-achtergrond en je vindt goed je weg in een grote organisatie. Bouw mee aan innovatieve GEO-oplossingen voor de IND. Binnen het team werk je aan de verdere ontwikkeling van het Geo-informaticaplatform van de IND. Je ontwikkelt GIS-oplossingen waarmee collega’s sneller, efficiënter en beter onderbouwde beslissingen kunnen nemen tijdens herkomstonderzoeken. Je werkt samen met een geodata-analist en hebt veel ruimte voor eigen initiatief en technische verdieping. Werk vindt plaats op verschillende locaties. Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact. Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is. Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen. Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen. Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates. Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren. Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder. Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).
Meer informatie
89% match
Freelance Functioneel Applicatiebeheerder voor gemeentelijke organisatie in Noord-Brabant, 36 uur per week, start 1 oktober 2026 tot 1 oktober 2027.
Meer informatie
MiPublic.nl · 21-08-2026 ·
89% match
Freelance GIS Engineer voor IND, locatie onbekend, zelfstandig project met ArcGIS Pro en Experience Builder. Startdatum 21-08-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
TenTalent.nl · 19-08-2026 ·
89% match
Freelance GIS Engineer voor de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) op locatie in Nederland. Opdracht start 19-08-2026 met onbekende looptijd.
Meer informatie
Funle.nl · 15-08-2026 · Wierden ·
89% match
De Gemeente Wierden zoekt een Functioneel Beheerder Burgerzaken voor een tijdelijke rol van 6 maanden met mogelijkheid tot verlenging, op locatie in Wierden. De startdatum is uiterlijk 1 september 2026.
Meer informatie