Freelance Architect Medior opdracht
2026-06-17 08:08:36 AmsterdamOver deze opdracht
Voor Gemeente Amsterdam zoeken wij een Architect Medior voor een opdracht in Amsterdam, waarbij minimaal twee dagen per week op locatie gewerkt wordt. De rol betreft het ontwerpen en implementeren van architecturen binnen complexe overheidsorganisaties.
Voor Gemeente Amsterdam is een vacature gepubliceerd voor de rol van Architect Medior binnen de gemeente Amsterdam. Deze opdracht richt zich op het ondersteunen en begeleiden van domein- en clusterarchitecten in samenwerking met businessarchitecten, businessanalisten, product owners en andere relevante rollen. De focus ligt op het inzetten van architectuur als verbindend instrument tussen beleidsdoelen, opgaven en IT-realisatie, met als doel dat de organisatie deze werkwijze zelfstandig kan voortzetten. De opdrachtgever is een complexe overheidsorganisatie met meer dan 5.000 medewerkers, waarbij aantoonbare ervaring met NORA en GEMMA vereist is. De rol vereist het vertalen van NORA en GEMMA naar concrete en werkbare architecturen voor specifieke klantcasussen, alsook aantoonbare ervaring met agile werken en het aansluiten op epics en veranderinitiatieven. De werkzaamheden vinden plaats in Amsterdam, met minimaal twee dagen per week op locatie, bij voorkeur op maandag en de andere dag in overleg. Ervaring binnen een G4-gemeente en een afgeronde IT-opleiding zijn wensen, naast minimaal zes jaar ervaring met de implementatie van architecturen en minimaal vier jaar ervaring met het ontwerpen, realiseren en toepassen van architecturen.
| Tarief | €105–€125/uur (schatting van Freelapp) | |
| Looptijd | tot 24-06-2026 | |
| Vaardigheden | Agile, Agile/Scrum, Agile & Scrum, Projectmanagement (Agile/Scrum), Projectmanagement (10) | |
| Uren/week | 32–36 uur/week | |
| Locatie | Amsterdam | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | 2-5 jaar ervaring |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.
Marktinzicht: It Architect
Op Freelapp staan momenteel 302 actieve it architect-opdrachten. Het gemiddelde uurtarief voor dit specialisme ligt tussen €99–114/uur.
Bekijk alle it architect-opdrachten