Deze opdracht is gepubliceerd via De Publieke Partner. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Business Analist opdracht

Business Analist marketing en communicatie Senior €75–90/uur schatting van Freelapp
 2026-07-12 14:07:42  Haarlem

Over deze opdracht

Voor Gemeente Haarlem zijn drie Business Analisten gezocht voor het I-domein, locatie onbekend, met een adviserende rol in het portfolioproces. De opdracht betreft een structurele positionering binnen Team Informatie & Projectmanagement.

Voor Gemeente Haarlem wordt gezocht naar drie Business Analisten die werkzaam zijn binnen Team Informatie & Projectmanagement. De rol is gericht op het professionaliseren van het I-domein en het positioneren van business analyse als cruciale schakel tussen business, informatiemanagement, portfoliomanagement, projectmanagement, architectuur, data en beheer. De Business Analist krijgt een sleutelrol in het portfolio- en projectproces, waarbij de focus ligt op het helder maken van de vraag achter de vraag om te voorkomen dat initiatieven te snel als project worden gestart. Het gaat hierbij om het analyseren van ideeën, knelpunten en initiatieven, het vertalen naar heldere probleemstellingen, behoeften en oplossingsrichtingen, en het opstellen van requirements, acceptatiecriteria, user stories, procesmodellen en impactanalyses. Daarnaast lever je inhoudelijke input voor het portfolioproces, waaronder analyses van bedrijfswaarde, urgentie, inspanning en uitvoerbaarheid, en ondersteun je bij het opstellen van richtingsnotities, realisatieverkenningen en implementatieplannen. De rol vereist ervaring met requirements engineering, procesanalyse, stakeholderanalyse, het vertalen van businessbehoeften naar concrete requirements, en het werken in complexe organisaties met meerdere afdelingen en belangen. Ervaring met portfoliomanagement, projectvoorbereiding of intakeprocessen is een pré. De locatie is onbekend, maar de opdracht is gericht op de gemeenten Haarlem en Zandvoort.

Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief €75–€90/uur (schatting van Freelapp)
Looptijd tot 12-07-2031
Vaardigheden Scrum, Agile, Jira, Confluence, UML (7)
Uren/week niet vermeld
Locatie Haarlem
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring 5+ jaar ervaring

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Business Analist

Op Freelapp staan momenteel 137 actieve business analist-opdrachten. Het gemiddelde uurtarief voor dit specialisme ligt tussen €94–109/uur.

Bekijk alle business analist-opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

InterimProfessionals.nl · 08-07-2026 · Groningen ·
91% match
Voor het Instituut Mijnbouwschade Groningen zoeken wij een Business Analist voor een opdracht van 6 maanden in Groningen.
Meer informatie
Funle.nl · 07-07-2026 · Huizen ·
90% match
Business Analist voor BZK Kerndepartement (Nationaal Coördinator Groningen) in Huizen, gericht op procesoptimalisatie en versterkingsoperatie in Stad Ommeland. Op locatie, uren per week niet vermeld, looptijd niet vermeld.
Meer informatie
BlueTrail · 06-07-2026 · Den Haag ·
REMOTE 90% match
Business Analist HR voor OpdrachtZonMw in Den Haag, 36 uur per week, opdracht van 27-07-2026 tot 27-07-2027.
Meer informatie
LibLab.nl · 06-07-2026 · Den Haag ·
89% match
Business Analist HR voor ZonMw in Den Haag, minimaal 2 dagen per week op locatie. Opdracht gericht op procesuitwerking en requirements met aandacht voor ketensamenhang, governance en compliance.
Meer informatie
Funle.nl · 07-07-2026 · Huizen ·
89% match
Business Analist rol bij Nationaal Coördinator Groningen (NCG) in Huizen (op locatie). Minimaal 3 jaar ervaring vereist.
Meer informatie
Funle.nl · 06-07-2026 ·
88% match
Business Analist rol voor een agentic platform (Data & AI) op locatie. Opdracht alleen in te vullen via detachering (Wet DBA).
Meer informatie
TenMonks · 06-07-2026 · Leeuwarden ·
REMOTE 88% match
Senior Informatie (Agile) Analist bij CJIB in Leeuwarden (hybride, 2 dagen per week). Rol: vertalen van businesswensen naar userstories/ontwerpen voor developers binnen domein Incasso.
Meer informatie
Funle.nl · 04-07-2026 · Den Haag ·
REMOTE 88% match
Voor ZonMw zoekt een Business Analist HR in loondienst (detachering) minimaal 36 uur per week, waarvan 2 dagen op locatie in Den Haag. De opdracht start op 04-07-2026 en richt zich op het implementeren van een nieuw HR-systeem.
Meer informatie
InterimProfessionals.nl · 06-07-2026 · Groningen ·
87% match
Voor de Nationaal Coördinator Groningen (NCG) is een Business Analist plannen & sturen nodig voor 12 maanden. Locatie onbekend (op locatie).
Meer informatie
MiPublic.nl · 07-07-2026 · Den Haag ·
87% match
Business Analist zoekt NCG voor procesoptimalisatie in Den Haag (op locatie), gericht op versterkingsoperatie Groningen. Rol: plannen & sturen binnen TOF-team PA S&O.
Meer informatie
Funle.nl · 06-07-2026 ·
REMOTE 87% match
Business analist Data en Analytics voor DICTU, locatie onbekend (remote mogelijk), opdracht alleen in loondienst (detachering).
Meer informatie
BlueTrail · 07-07-2026 · Amsterdam ·
86% match
Voor de gemeente Haarlem zoekt een Projectmanager Arbeidsmarktcommunicatie en ATS Aanbesteding voor 16-27 uur per week van 1 augustus tot 31 december 2026.
Meer informatie