Nieuw kwartaalrapport

Freelance Markt-Monitor Q3 2026

Wat vraagt de markt, wat betalen opdrachtgevers en hoe snel moet je starten? Gebaseerd op alle opdrachten die Freelapp dit kwartaal verzamelde.

38.676opdrachten
65platformen
17%remote
25 dagentot start (mediaan)
Deze opdracht is gepubliceerd via MiPublic.nl. Freelapp biedt dit project niet zelf aan. De opdracht wordt uitgevoerd bij Enexis.

Freelance Senior SOC analist opdracht

 2026-08-18 08:04:20 Mogelijk verlopen  Onbekende locatie

Over deze opdracht

Voor Enexis OT SOC zoeken we een Senior SOC Analist voor een rol op locatie in een tierless SOC, gericht op OT-infrastructuur. De opdracht start op 18-08-2026.

Bij Enexis Operationele Techniek (OT) SOC ben je verantwoordelijk voor het beschermen van de OT-infrastructuur binnen een modern OT SOC dat zich richt op reactieve analyse, proactieve threat hunting, verbeterde detection engineering en threat intelligence. Je werkt in een tierless SOC en neemt de leiding bij complexe of kritieke security-incidenten. Je ontwerpt, implementeert en verbetert threat-hunting-, incident-response- en detection engineeringactiviteiten, met een focus op het inschatten van de impact van dreigingen op bedrijfsprocessen, digitaal landschap en ketenafhankelijkheden. Je bent vertrouwd met geavanceerde aanvalstechnieken (TTP’s) en weet deze te pareren met slimme detection engineering en gerichte hunts. Daarnaast bouw je detectielogica, onderhoud je de detectiebibliotheek en test je deze regelmatig. Je werkt met automatisering (SOAR) en integraties om handmatig werk te verminderen. Je hebt ervaring met on-prem omgevingen, zowel fysiek als virtueel, waaronder VM’s, containers (Docker, Kubernetes), Windows-serveromgevingen en Linux-servers. Je ontwikkelt een diepgaand begrip van de infrastructuur en attack surface, werkt samen met IT, OT-SOC en securityteams om risico’s te mitigeren en lessons learned te verankeren, en coacht collega’s binnen het SOC om kennisdeling en continue verbetering te stimuleren. Je houdt ontwikkelingen binnen het securitydomein bij en vertaalt deze naar concrete verbeteringen van de SOC-capaciteiten. De rol is op locatie en start op 18-08-2026.

Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief niet vermeld · onvoldoende data voor schatting
Looptijd tot 24-08-2027
Vaardigheden Windows, Docker, Linux, Kubernetes (4)
Uren/week 32 uur/week
Locatie geen plaatsnaam vermeld
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring 5+ jaar ervaring

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Cybersecurity Engineer

Op Freelapp staan momenteel 90 actieve cybersecurity engineer-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 102,- per uur (op basis van 26 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle cybersecurity engineer-opdrachten Uurtarief cybersecurity engineer Alle freelance IT & ICT opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

Bij Oranje · 08-10-2026 ·
99% match
Voor Enexis OT SOC wordt een Senior SOC Analist gezocht voor het beschermen van de OT-infrastructuur. Locatie onbekend, fulltime, startdatum 08-10-2026.
Meer informatie
MiPublic.nl · 22-08-2026 ·
96% match
Senior SOC Analist bij Enexis Operationele Techniek (OT) SOC, locatie onbekend (op locatie), startdatum 22-08-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
Bij Oranje · 22-08-2026 ·
96% match
Senior SOC Analist bij Detavast voor Enexis OT SOC, locatie onbekend, fulltime, start 22-08-2026.
Meer informatie
Funle.nl · 22-08-2026 · Een ·
92% match
Voor Enexis zoeken wij een Senior SOC Analist op locatie in Nederland. De opdracht is in te vullen via detachering volgens de Wet DBA.
Meer informatie
Bij Oranje · 22-08-2026 · Leiden ·
92% match
Voor Enexis zoekt BijOranje een Senior SOC Analist voor een jaaropdracht op locatie in Weert. De rol betreft een fulltime functie met een looptijd van een jaar, met optie op verlenging.
Meer informatie
OverheidZZP.nl · 17-08-2026 ·
88% match
Voor een onbekende opdrachtgever is een Senior SOC analist gezocht voor een locatie-onbekende opdracht op locatie. De rol betreft een fulltime functie met een onbekende looptijd.
Meer informatie
BlueTrail · 22-10-2026 ·
87% match
Voor de Justitiële ICT Organisatie (JIO) zoekt men een Security Analyst / Security Engineer in Soesterberg, 36 uur per week, van 16 november 2026 tot 30 november 2027.
Meer informatie
Consultant.nl · 09-10-2026 · Lelystad ·
REMOTE 84% match
Freelance Security Engineer voor cybersecurity-consultancy in Lelystad, minimaal 20 uur per week voor 3 maanden.
Meer informatie
BlueTrail · 09-10-2026 ·
80% match
Ervaren Netwerk Security Engineer voor Team Netwerken (Dienst IV) in Utrecht, 36 uur per week, start 1 januari 2027.
Meer informatie
BlueTrail · 12-10-2026 ·
80% match
Ervaren Netwerk Security Engineer voor loadbalancing bij Team Netwerken (Dienst IV) in Driebergen-Rijsenburg, 36 uur per week, van 7 december 2026 tot 7 december 2027.
Meer informatie
Funle.nl · 09-10-2026 ·
REMOTE 79% match
Voor Team Netwerken binnen Dienst IV zoek je een Security Engineer Loadbalancing voor 36 uur per week voor 24 maanden, startend op 1 januari 2027.
Meer informatie
Funle.nl · 09-10-2026 ·
79% match
Voor Team Netwerken binnen Dienst IV zoekt een ervaren Network Security Engineer voor het Loadbalancing-team. De opdracht duurt 24 maanden met 36 uur per week en één dag per week op kantoor.
Meer informatie