Nieuw kwartaalrapport

Freelance Markt-Monitor Q3 2026

Wat vraagt de markt, wat betalen opdrachtgevers en hoe snel moet je starten? Gebaseerd op alle opdrachten die Freelapp dit kwartaal verzamelde.

38.676opdrachten
65platformen
17%remote
25 dagentot start (mediaan)
Deze opdracht is gepubliceerd via Bij Oranje. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Senior Solution Architect opdracht

 2026-08-27 08:20:23  Onbekende locatie

Over deze opdracht

Voor het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (DICTU) zoekt men een Solution Architect voor het domein Inspectie & Handhaving. De locatie is onbekend, remote is mogelijk.

Voor het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (DICTU) wordt een Solution Architect gezocht die een cruciale rol speelt binnen het domein Inspectie & Handhaving van de NVWA. In deze functie ben je verantwoordelijk voor het ontwerpen van robuuste softwareoplossingen die aansluiten bij de behoeften van de organisatie. Je werkt aan het uitwerken en actueel houden van architectuurdocumenten, zoals high-level designs en logische detailoverzichten voor applicaties en infrastructuur. Daarnaast voer je impactanalyses uit, stelt je meerjarige roadmaps op voor infrastructuurdiensten en begeleidt lifecycle-acties. Als meewerkend voorman adviseer je over upgrade- en migratiescenario's en breng je business, development en infrastructuur samen. De achtergrond van deze opdracht ligt in het herzien van architectuurdocumentatie vanwege wijzigende functionele en niet-functionele eisen, waarbij jouw expertise zorgt voor toekomstbestendige en veilige oplossingen. Ervaring met Archimate, TOGAF, infrastructuur- en platformdiensten, datacenter architecturen, API-gebaseerde architecturen en cloudarchitectuur (on-premise, hybride en publiek) is vereist. De locatie is onbekend, maar remote werken is mogelijk.

Vereiste expertise:
Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief niet vermeld · onvoldoende data voor schatting
Looptijd niet vermeld
Vaardigheden TOGAF, ArchiMate (2)
Uren/week 36 uur/week
Locatie 100% remote
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring 5+ jaar ervaring

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Solution Architect

Op Freelapp staan momenteel 83 actieve solution architect-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 110,- per uur (op basis van 25 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle solution architect-opdrachten Uurtarief solution architect Alle freelance IT & ICT opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

Bij Oranje · 28-08-2026 ·
REMOTE 97% match
Voor DICTU wordt een Senior Solution Architect gezocht voor het ontwerp en doorontwikkeling van complexe IT-oplossingen binnen het domein Inspectie & Handhaving. Locatie onbekend, remote mogelijk.
Meer informatie
Bij Oranje · 27-08-2026 ·
REMOTE 96% match
Voor de NVWA is een senior solution architect (solution architectuur Inspectie & Handhaving) gezocht voor het uitwerken en bijwerken van architectuurdocumenten, locatie onbekend (remote mogelijk).
Meer informatie
TenTalent.nl · 27-08-2026 ·
REMOTE 95% match
Senior Solution Architect voor het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (NVWA/DICTU), locatie onbekend (remote mogelijk).
Meer informatie
Bij Oranje · 06-10-2026 · Leiden ·
94% match
DUO zoekt tijdelijk een Solution Architect voor 36 uur per week in Leiden, voor de periode tot 31 december 2026 ter vervanging van een zieke architect.
Meer informatie
MiPublic.nl · 06-10-2026 · Amsterdam ·
94% match
DUO zoekt tijdelijk een Solution Architect voor 36 uur per week in Amsterdam (op locatie) voor de periode tot en met 31 december 2026, ter vervanging van een architect die door ziekte tijdelijk is uitgevallen.
Meer informatie
Bij Oranje · 22-08-2026 · Nederland ·
93% match
Solution Architect rol bij de Rechtspraak (Raad van de Rechtspraak) in Nederland op locatie. Startdatum 22-08-2026.
Meer informatie
Bij Oranje · 05-10-2026 · Amsterdam ·
92% match
Lead Solution Architect voor technische analyse en uitwerking van complexe IT-vraagstukken binnen de gemeentelijke informatievoorziening van Amsterdam, op locatie met maximaal 36 uur per week.
Meer informatie
Bij Oranje · 24-08-2026 ·
92% match
Als Software Architect werk je bij SSC-ICT, de centrale ICT-dienstverlener voor ministeries, aan het ontwerpen en moderniseren van complexe IT-landschappen. Locatie onbekend, fulltime.
Meer informatie
TenMonks · 05-10-2026 · Een ·
92% match
Lead Solution Architect bij een gemeentelijke informatievoorziening op locatie. Opdracht betreft complexe IT-vraagstukken met onbekende uren per week en looptijd.
Meer informatie
Bij Oranje · 22-08-2026 ·
91% match
Software Architect rol binnen het Rijk (Business Unit Infrastructuur Services) op onbekende locatie. Startdatum 22-08-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
Bij Oranje · 31-08-2026 · Rotterdam ·
REMOTE 91% match
Solution Architect voor data gedreven netsturing bij een energienetbedrijf in Rotterdam, fulltime van 21 september 2026 tot onbekend.
Meer informatie
Bij Oranje · 31-08-2026 · Den Haag ·
91% match
Voor het ministerie van Buitenlandse Zaken (BZ) in Den Haag wordt een data architect gezocht voor het ontwikkelen, beheren en implementeren van de data-architectuur. De opdracht is op locatie en start op 31-08-2026.
Meer informatie