De opdracht wordt uitgevoerd bij Universiteit Utrecht. Bekijk hier meer opdrachten bij Universiteit Utrecht.
Freelance Functionele tester SAP Project Control opdracht
2026-10-28 07:30:34 UtrechtOver deze opdracht
Functioneel tester voor SAP Project Control bij de Universiteit Utrecht in Utrecht, 36 uur per week van 16-11-2026 tot 15-03-2027.
Voor de Universiteit Utrecht wordt het huidige SAP-systeem vervangen door SAP S/4HANA binnen het programma Asturias, waarbij financiële processen voor projectcontrol worden heringericht. De opdracht betreft het testen van deze processen als functioneel tester, met name gericht op subsidieprojecten, IT-, Vastgoed- en overige projecten. Het testwerk vindt plaats in Jira en omvat functionele acceptatietests (FAT), systeemtests en gebruikersacceptatietests (GAT). De tester werkt nauw samen met de testcoördinator en is verantwoordelijk voor het zelfstandig voorbereiden, uitvoeren en documenteren van testen, waaronder het opstellen van testscenario’s en testscripts op basis van requirements en procesontwerpen. Daarnaast controleert de tester de samenhang met andere financiële processen en relevante systeemkoppelingen, faciliteert sessies met keyusers en rapporteert over voortgang, bevindingen en risico’s. Vereist zijn aantoonbare ervaring met functioneel testen binnen complexe ERP-implementaties, minimaal vijf jaar ervaring met SAP (bij voorkeur SAP S/4HANA), kennis van financiële processen en projectadministratie, ervaring met het opstellen en uitvoeren van testscripts, registreren, classificeren, prioriteren en hertesten van bevindingen, en ervaring met testen in Jira. De rol vereist analytisch, nauwkeurig, zelfstandig en communicatief vaardig te zijn, met een goede beheersing van de Nederlandse taal. Kennis van SAP PPM, SAP Project System of tijdschrijven in SAP S/4HANA (bij voorkeur voor subsidieprojecten) en ervaring met projectadministratie binnen universiteiten of kennisinstellingen zijn een pré. De opdracht vindt plaats op locatie in Utrecht.
| Tarief | niet vermeld · onvoldoende data voor schatting | |
| Looptijd | tot 15-03-2027 | |
| Vaardigheden | SAP, Jira, ERP (3) | |
| Uren/week | 36 uur/week | |
| Locatie | Utrecht | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | 5+ jaar ervaring |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.
Marktinzicht: Test Engineer
Op Freelapp staan momenteel 134 actieve test engineer-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 85,- per uur (op basis van 55 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.
Bekijk alle test engineer-opdrachten Uurtarief test engineer