Freelance Performance Test Engineer opdracht
2026-09-10 20:20:54 Onbekende locatieOver deze opdracht
Voor de Belastingdienst (ICT) zoeken wij een Performance Test Engineer voor het inrichten en beheren van het ECM performance lab, locatie onbekend (op locatie).
Ben jij de ervaren performance specialist die de Quality of Service van grootschalige systemen naar een hoger plan kan tillen? Voor de Belastingdienst (ICT) zoeken wij een gedreven expert die verantwoordelijk wordt voor de verdere ontwikkeling en het beheer van het ECM performance lab. In deze rol werk je aan een infrastructuur die meer dan 90 miljard documenten verwerkt en essentieel is voor de dienstverlening. Als Performance Test Engineer ben je nauw betrokken bij het inrichten van systemen met performancetools en het tunen van de onderliggende infrastructuur. Je ontwerpt en onderhoudt performance-strategieën, schrijft scripts (in shell of Python) en voert metingen uit om de belastbaarheid te testen. Daarnaast adviseer je als sparringpartner voor ECM-specialisten en ICT-architecten en analyseer je hardnekkige bottlenecks. Je komt te werken in een dynamische omgeving van ruim 30 professionals, verdeeld over scrum teams, waarbij teamcommitment en kwaliteit voorop staan. Jouw rol is cruciaal voor het waarborgen van de stabiliteit, performance en robuustheid van het basisbouwblok voor Enterprise Content Management, zeker bij een enorme toename van gebruikers, aansluitingen en datastromen. Competenties die we belangrijk vinden zijn: Goed analytisch vermogen, Gericht op kennisdeling/-overdracht/-borging, Scherp oog voor kwaliteit, performance en security. Ervaring met Grafana, K6, OpenShift, containertechnologie, software development, Perfana, performance- en testtools, tuning JAVA applicaties, IBM Websphere Application Server en OpenLiberty (oa Tuning), Document-/Content Management (ECM, Filenet P8), Git, JIRA, Bitbucket, Confluence, testframeworks zoals JUnit, Jenkins, Cucumber, Fitnesse, Selenium, Robot Framework, IBM WebSphere Application Server (WAS), DB2, MQ, Kafka is vereist.
| Tarief | niet vermeld · onvoldoende data voor schatting | |
| Looptijd | niet vermeld | |
| Vaardigheden | Java, Python, Scrum, Git, Jira (10) | |
| Uren/week | 36 uur/week | |
| Locatie | geen plaatsnaam vermeld | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | 5+ jaar ervaring |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.
Marktinzicht: Test Engineer
Op Freelapp staan momenteel 191 actieve test engineer-opdrachten. Het gemiddelde uurtarief voor dit specialisme ligt tussen €80–92/uur.
Bekijk alle test engineer-opdrachten