Deze opdracht is gepubliceerd via De Publieke Partner. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Senior Enterprise Architect opdracht

 2026-10-29 06:40:30  Amstelveen

Over deze opdracht

Enterprise architect bij SVB in Amstelveen (op locatie) voor 6 maanden, met optie tot verlenging. Werkzaam binnen concernbrede digitaliseringsopgave met maatschappelijke impact.

De SVB, een organisatie met een cruciale maatschappelijke rol in de uitvoering van sociale verzekeringen, zoekt een ervaren enterprise architect voor een opdracht van 6 maanden (met optie tot verlenging) in Amstelveen. De rol is gericht op het vormgeven van de digitale modernisering van het SVB-landschap, waarbij continuïteit en stabiliteit van de primaire processen (zoals tijdige uitbetaling van uitkeringen) centraal staan. Je werkt vanuit het CIO Office op concernniveau samen met de CISO, CDO, corporate informatiemanagement, domeinarchitecten en directies zoals Dienstverlening Sociale Verzekeringen en Dienstverlening Zorg & Welzijn. De opdracht omvat het opstellen en onderhouden van de SVB-brede concerndoelarchitectuur, het vertalen van strategie en beleidskaders (zoals de IV-strategie, informatiebeveiliging & privacy en NORA) naar concrete principes, en het ontwikkelen van architectuur-roadmaps voor de modernisering van verouderde kernsystemen. Daarnaast voer je impactanalyses uit, begeleid je programma’s en projecten, en draag je bij aan de doorontwikkeling van architectuurgovernance. Ervaring met doelarchitecturen, transformatieroadmaps, legacy-modernisering, enterprise- en cloudarchitecturen, informatiebeveiliging (BIO, AVG, NIS2), architectuurraamwerken (TOGAF, NORA) en de modelleertaal ArchiMate is vereist. Kennis van BiZZdesign, ervaring in een overheidskader of politiek-bestuurlijke omgeving, en sterke advies- en communicatieve vaardigheden zijn een pré.

Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief niet vermeld · onvoldoende data voor schatting
Looptijd tot 29-04-2027
Vaardigheden TOGAF, ArchiMate, AVG / gegevensbeschermingswetgeving, NIS2 / Cyberbeveiligingswet, BIO / BIO 2.0 (Baseline Informatiebeveiliging Overheid) (7)
Uren/week niet vermeld
Locatie Amstelveen
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring 5+ jaar ervaring

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Enterprise Architect

Op Freelapp staan momenteel 11 actieve enterprise architect-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 138,- per uur (op basis van 6 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle enterprise architect-opdrachten Uurtarief enterprise architect Alle freelance IT & ICT opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

BlueTrail · 09-10-2026 ·
REMOTE 93% match
Voor Enexis in Den Bosch (Noord-Brabant) wordt een Senior Enterprise Architect gezocht voor 36-40 uur per week van 27 oktober 2026 tot 27 juni 2027.
Meer informatie
Funle.nl · 08-10-2026 · 's-Hertogenbosch ·
REMOTE 93% match
Enexis zoekt een Senior Enterprise Architect voor een opdracht in 's-Hertogenbosch (hybride) met 36-40 uur per week voor acht maanden.
Meer informatie
Funle.nl · 08-10-2026 · 's-Hertogenbosch ·
REMOTE 93% match
Enexis zoekt een Senior Enterprise Architect Bouw & Energienetten voor 's-Hertogenbosch, 36 tot 40 uur per week. De opdracht start op 08-10-2026.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Enexis · 20-10-2026 · 's-Hertogenbosch ·
REMOTE 90% match
Enexis zoekt een Lead Enterprise Architect voor de verdere ontwikkeling van Enterprise Architectuur in 's-Hertogenbosch, 36 tot 40 uur per week voor een initiële duur van zes maanden.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Enexis · 20-10-2026 · 's-Hertogenbosch ·
REMOTE 90% match
Lead Enterprise Architect voor Enexis in 's-Hertogenbosch, 36-40 uur per week, start zo spoedig mogelijk.
Meer informatie
MiPublic.nl · Opdrachtgever: Enexis · 20-10-2026 · 's-Hertogenbosch ·
89% match
Lead Enterprise Architect bij Enexis in Den Bosch (Noord-Brabant), 36-40 uur per week, looptijd 30-10-2026 tot 30-04-2027.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Rabobank · 18-10-2026 ·
88% match
Rabobank zoekt een Business Architect Data & Analytics (Area Architect Enterprise Data Products) voor 40 uur per week. Locatie onbekend.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Enexis · 23-10-2026 ·
87% match
Enexis zoekt een Enterprise Architect Data (Functioneel) voor het ontwikkelen en bewaken van de enterprise-informatie- en data-architectuur, locatie onbekend.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Logius · 27-10-2026 · Den Haag ·
86% match
Enterprise Architect bij Logius in Den Haag voor 36 uur per week gedurende 12 maanden.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Logius · 27-10-2026 · Den Haag ·
85% match
Enterprise Architect bij Logius in Den Haag voor 36 uur per week van 1 december 2026 tot 30 november 2027.
Meer informatie