De opdracht wordt uitgevoerd bij Enexis. Bekijk hier meer opdrachten bij Enexis.
Freelance Senior Enterprise Architect Bouw & Energienetten opdracht
2026-10-29 15:12:42 's-HertogenboschOver deze opdracht
Enexis zoekt een Senior Enterprise Architect voor Bouw & Energienetten in 's-Hertogenbosch (remote mogelijk) voor 36 uur per week.
Enexis, actief in de energiesector, zoekt een Senior Enterprise Architect voor de uitbreiding van de energie-infrastructuur. De rol is gevestigd in 's-Hertogenbosch, waarbij deels op afstand gewerkt kan worden. De architect ontwerpt de samenhang tussen investeringsplanning, projectbeheersing, engineering, uitvoering, logistiek en assetmanagement binnen de keten van Bouw & Energienetten. Hierbij worden business, IT, OT en externe ketenpartners met elkaar verbonden. De focus ligt op het onderzoeken van knelpunten in informatie, definities en overdrachten, en het ontwerpen van een doelarchitectuur van investering tot beheerde asset. Processen, capabilities, informatie, data en systemen worden geïntegreerd, met aandacht voor portfolio- en projectmanagement, engineering, BIM/CDE, GIS, ERP en assetmanagement. Daarnaast wordt de informatievoorziening over de volledige assetlevenscyclus ontworpen, inclusief BIM-, CAD-, GIS-, ERP- en EAM-systemen. De rol omvat ook planning, voortgangsbewaking, documentmanagement en de ontwikkeling van architectuurroadmaps, die vertaald worden naar oplossingen. Ervaring met grote digitale transformaties en complexe architectuurvraagstukken in een asset-intensieve omgeving, zoals energie, is vereist. Kennis van TOGAF, ArchiMate, capability-based architectuur en SAFe-organisaties is een pré.
| Tarief | niet vermeld · onvoldoende data voor schatting | |
| Looptijd | tot 29-10-2031 | |
| Vaardigheden | SAFe, TOGAF, ArchiMate, ERP, EAM (5) | |
| Uren/week | 36 uur/week | |
| Locatie | 's-Hertogenbosch (remote mogelijk) | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | 5+ jaar ervaring |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.
Marktinzicht: Enterprise Architect
Op Freelapp staan momenteel 15 actieve enterprise architect-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 140,- per uur (op basis van 7 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.
Bekijk alle enterprise architect-opdrachten Uurtarief enterprise architect Alle freelance IT & ICT opdrachten