Freelance Senior Solution Architect opdracht
2026-07-24 14:04:51 AmsterdamOver deze opdracht
Voor het ministerie van Justitie en Veiligheid wordt een Senior Solution Architect gezocht voor projecten JBZ en VIM in Amsterdam (op locatie).
Voor de afdeling Ketenvoorzieningen van het ministerie van Justitie en Veiligheid (JenV) wordt een Senior Solution Architect gezocht die zich richt op het project JBZ (Justitie en Binnenlandse Zaken) en het programma VIM (Vernieuwing Informatievoorziening Migratieketen). De rol betreft het ontwikkelen van architectuur en het maken van passende ontwerpen voor beide trajecten, waarbij het project JBZ/Europaloket momenteel het zwaartepunt vormt. De architect is verantwoordelijk voor het opstellen van Architectural Features op programmaniveau, overziet het gehele domein in technische zin en fungeert als schakel tussen domein- of productvisie en de benodigde aanpassingen aan het IT-landschap. Hierbij vertaalt de architect corporate Architectural Epics naar Architectural Features en vult deze aan met lokaal benodigde features. De werkzaamheden vinden plaats in Amsterdam, op locatie. De architect werkt binnen het SAFe-kader en dient nauw samen te werken met Product Management en Product Owners om de ‘Architectural Runway’ te realiseren. Voor het project JBZ moet de architect specifieke kennis hebben van de infrastructuur van Europa, de koppelvlakken met ketenpartners en Europese systemen (zoals TAPs en NUI’s). Daarnaast draagt de architect bij aan de modernisering van de informatie-uitwisseling in de migratieketen conform de MIRA-ketenarchitectuur, waarbij oplossingsrichtingen worden ontwikkeld voor bouwstenen zoals veilige verbindingen, federatieve toegangsverlening, notificeren en een gegevenscatalogus.
| Tarief | €125–€145/uur (schatting van Freelapp) | |
| Looptijd | tot 02-08-2026 | |
| Vaardigheden | DevOps, SAFe (2) | |
| Uren/week | 36 uur/week | |
| Locatie | Amsterdam | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | 5+ jaar ervaring |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.
Marktinzicht: It Architect
Op Freelapp staan momenteel 306 actieve it architect-opdrachten. Het gemiddelde uurtarief voor dit specialisme ligt tussen €99–114/uur.
Bekijk alle it architect-opdrachten