Nieuw kwartaalrapport

Freelance Markt-Monitor Q3 2026

Wat vraagt de markt, wat betalen opdrachtgevers en hoe snel moet je starten? Gebaseerd op alle opdrachten die Freelapp dit kwartaal verzamelde.

38.676opdrachten
65platformen
17%remote
25 dagentot start (mediaan)
Deze opdracht is gepubliceerd via Bij Oranje. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Software engineer opdracht

Software Engineer IT & technologie Senior €90–110/uur schatting van Freelapp
 2026-09-14 20:20:53  Utrecht

Over deze opdracht

Als software engineer werk je bij het CBG in Utrecht aan het project Datamigratie binnen programma Nieuw GBS. De opdracht is op locatie, start in 2026 en loopt minimaal een jaar.

Als software engineer kom je te werken op de IV afdeling van het CBG in Utrecht. Je wordt ingezet op het programma Nieuw GBS, specifiek op het project Datamigratie, dat verantwoordelijk is voor het extraheren van gestructureerde data en documenten uit het huidige IBM FileNet systeem (ICI) naar een staging area. Het doel is om deze data beschikbaar te stellen voor het nieuwe kernsysteem Figaro, dat momenteel in ontwikkeling is. Je werkt in een klein team met een business expert, data-analist, solution architect en een andere data-engineer, onder leiding van de projectleider. Het team werkt agile in sprints van drie weken, met één gezamenlijke kantoordag per week in Utrecht voor refinement, retro en planning. De migratietool is gebouwd in Java en draait in een Azure-omgeving met Terraform en Azure Functions. Je past het logisch datamodel in PostgreSQL aan, optimaliseert de infrastructuur en performance, en werkt samen met de data-analist aan testcode en rapporten. Ervaring met Java, datamigraties, samenwerken in multidisciplinaire teams en werken in de (Rijks)overheid of zorgdomein is een pré. De rol vereist WO-denkniveau, minimaal 5 jaar ervaring als software of data engineer, en sterke communicatieve vaardigheden in Nederlands en Engels.

Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief €90–€110/uur (schatting van Freelapp)
Looptijd tot 14-09-2031
Vaardigheden Java, Azure, DevOps, Agile, Azure DevOps (7)
Uren/week 36 uur/week
Locatie Utrecht
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring 5+ jaar ervaring

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Software Engineer

Op Freelapp staan momenteel 45 actieve software engineer-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 100,- per uur (op basis van 16 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle software engineer-opdrachten Uurtarief software engineer Alle freelance IT & ICT opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

MiPublic.nl · 15-09-2026 · Utrecht ·
100% match
Freelance software engineer voor datamigratieproject bij het CBG in Utrecht, fulltime op locatie. De opdracht loopt vanaf 15-09-2026.
Meer informatie
ZZP-Opdrachten.nl · 14-09-2026 · Amsterdam ·
100% match
Software engineer voor datamigratieproject binnen programma Nieuw GBS op de IV afdeling van het CBG in Amsterdam, fulltime.
Meer informatie
TenMonks · 15-09-2026 · Utrecht ·
99% match
Software engineer voor datamigratieproject bij CBG in Utrecht, fulltime (locatie) met onbekende looptijd.
Meer informatie
Bij Oranje · 15-09-2026 · Utrecht ·
97% match
Software engineer voor het CBG in Utrecht, werkzaam aan het Datamigratieproject binnen het programma Nieuw GBS. Op locatie met een agile werkwijze (sprints van 3 weken).
Meer informatie
MiPublic.nl · 15-09-2026 · Utrecht ·
94% match
Software engineer voor datamigratie bij CBG in Utrecht, fulltime, start 15-09-2026.
Meer informatie
MiPublic.nl · 14-09-2026 · Amsterdam ·
92% match
Software Engineer/Data Engineer voor datamigratie bij het CBG in Amsterdam, 40 uur per week, start 14-09-2026.
Meer informatie
Bij Oranje · 14-09-2026 · Utrecht ·
92% match
Senior Software Engineer / Data Engineer voor datamigratie bij het CBG in Utrecht, fulltime (locatie), startdatum 14-09-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
TenMonks · 10-09-2026 ·
88% match
De rol betreft een ICT Ontwerper bij ARTICA, een agile release trein voor conditie-inzicht in organisatie-assets. Locatie is onbekend en de opdracht is inspanningsgericht (alleen detachering, ZZP niet toegestaan).
Meer informatie
Bij Oranje · 09-09-2026 · Amsterdam ·
REMOTE 88% match
Voor het SWAT-team in Amsterdam ontwikkel je als software engineer geavanceerde webapplicaties voor statistische dienstverlening, met focus op de BUS Webformulieren. De opdracht is fulltime en loopt vanaf 09-09-2026.
Meer informatie
BlueTrail · 09-09-2026 · Amsterdam ·
REMOTE 88% match
Software Engineer voor SWAT-team bij DNB in Amsterdam, 32-36 uur per week, opdracht van 1 oktober 2026 tot 1 april 2026.
Meer informatie
Morgan Black · 16-09-2026 ·
REMOTE 88% match
Data Engineer rol bij een overheidsinstantie, locatie onbekend (remote mogelijk), fulltime opdracht met onbekende looptijd.
Meer informatie
Bij Oranje · 18-09-2026 · Huizen ·
REMOTE 88% match
Voor een gemeente in Huizen (hybride) wordt een Data Engineer gezocht voor 36–40 uur per week voor de periode tot 1 oktober 2026.
Meer informatie