Freelance Testconsultant opdracht
Over deze opdracht
Testconsultant voor het testen van applicaties en systemen bij de Dienst Justitiële Inrichtingen in Den Haag. Op locatie, startdatum 25-08-2026, looptijd onbekend.
Voor de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) in Den Haag wordt een testconsultant gezocht die verantwoordelijk is voor het uitvoeren, coördineren, bewaken en verbeteren van de kwaliteit van testtrajecten voor nieuwe en bestaande applicaties en systemen. De rol omvat onder meer het opstellen van detailtestplannen, test(eind)rapporten en vrijgaveadviezen, het beoordelen van functionele documentatie op testbaarheid, compleetheid en consistentie, en het opstellen van acceptatiecriteria. Daarnaast is er aandacht voor testvoorbereiding, testuitvoering, en het voorbereiden, ondersteunen en uitvoeren van FAT, GAT, KIT en PAT. De werkzaamheden vinden initieel plaats binnen het project Modernisering IT Infrastructuur, gericht op het migreren van een domein in het kader van een afsplitsing van een afdeling. De testconsultant rapporteert aan de Testmanager en Testadviseur/teamleider Testteam en werkt samen met de Justitiële ICT Organisatie en technisch applicatiebeheerders. De organisatie, DJI, is een van de grootste overheidsorganisaties van Nederland met 50 locaties en 16.000 medewerkers, en richt zich op de insluiting van ruim 30.000 justitiabelen per jaar in verschillende soorten inrichtingen. De functie vereist minimaal een afgeronde hbo-opleiding en/of vijf jaar aantoonbare testconsultancy ervaring, een ISTQB Testmanagement Advanced en/of TMap Next Advanced en/of TMap Suite Test Master en/of TMap Test Manager certificaat, en minimaal vijf jaar ervaring met het testen van informatiesystemen, acceptatietesten, ketenintegratietesten en regressietesten. Ervaring met migratietesten, functioneel beheer, complexe ketentesten, Prince2, ITIL, JIRA, Waterval en Agile ontwikkelmethodieken, en werken binnen de (semi-)Rijksoverheid is een pré. De werkzaamheden vinden plaats op locatie in Den Haag.
| Tarief | niet vermeld · onvoldoende data voor schatting | |
| Looptijd | niet vermeld | |
| Vaardigheden | Agile, Jira, ITIL, Prince2, ISTQB (6) | |
| Uren/week | 36 uur/week | |
| Locatie | Den Haag | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | 5+ jaar ervaring |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.