Deze opdracht is gepubliceerd via ZZP-Opdrachten.nl. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Architect opdracht

IT & technologie Medior €97–97/uur
 2026-10-01 14:04:42 Mogelijk verlopen  Onbekende locatie

Over deze opdracht

HTM zoekt een Data & AI Architect voor tijdelijke opdracht (locatie onbekend) om de enterprise data-architectuur en AI-architectuur verder te ontwikkelen.

HTM, actief in de sector van openbaar vervoer en mobiliteit, ontwikkelt haar informatievoorziening naar een samenhangend, toekomstbestendig data- en AI-landschap. Voor deze tijdelijke opdracht is een Data & AI Architect nodig die zelfstandig richting geeft aan het verder ontwikkelen van de enterprise data-architectuur en deze naar het volgende niveau brengt. De rol omvat het neerzetten van de AI-architectuur van HTM, waarbij de architect verantwoordelijk is voor het verbinden van businessbehoeften, data, AI, applicaties en technologie. Daarnaast vertaal je strategische en operationele vraagstukken naar concrete architectuurkeuzes, doelbeelden, principes, standaarden en roadmaps. Specifieke aandachtspunten liggen op dataplatformen, gegevensuitwisseling, datamodellering, data governance, metadata en lineage, datakwaliteit, master- en referentiedata, en de architectuur die betrouwbare en beheersbare AI-toepassingen mogelijk maakt. De opdracht is resultaatgericht en de architect werkt nauw samen met de Enterprise Architect, segmentarchitecten (applicatie en infrastructuur), domeinarchitecten, security/privacy, DevOps-teams en relevante business stakeholders. De rol vereist niet alleen het opleveren van documenten, maar ook het zorgen voor toepasbare kaders, overdracht en borging in projecten en veranderinitiatieven. De locatie is onbekend en de opdracht is tijdelijk.

Vereiste expertise:
Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief €97/uur
Looptijd tot 05-10-2026
Vaardigheden DevOps, Data Governance (2)
Uren/week 40 uur/week
Locatie geen plaatsnaam vermeld
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring 2-5 jaar ervaring

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

Bij Oranje · 01-10-2026 ·
99% match
Tijdelijke opdracht voor een Data & AI Architect bij HTM (mobiliteit/openbaar vervoer) op onbekende locatie. Opdracht start 01-10-2026 met onbekende looptijd.
Meer informatie
MiPublic.nl · 02-10-2026 ·
99% match
Tijdelijke opdracht voor een Data & AI Architect bij HTM (mobiliteit/openbaar vervoer) op onbekende locatie. Rol betreft het ontwikkelen van enterprise data- en AI-architectuur.
Meer informatie
TenMonks · 01-10-2026 ·
99% match
Tijdelijke opdracht als Data & AI Architect bij HTM voor het ontwikkelen van enterprise data-architectuur en AI-architectuur. Locatie onbekend, fulltime.
Meer informatie
Funle.nl · 02-10-2026 ·
99% match
HTM zoekt een Data & AI Architect voor een tijdelijke opdracht in een onbekende locatie. De rol betreft 40 uur per week voor een looptijd van 12 maanden.
Meer informatie
Bij Oranje · 28-09-2026 ·
91% match
Voor NEVSAT, een samenwerking van CBS, NVWA, NLSA en RVO, wordt een architect gezocht voor het technische ontwerp van een dataspace-inrichting. Locatie en uren per week zijn onbekend.
Meer informatie
MiPublic.nl · 30-09-2026 ·
90% match
Architect rol bij NS binnen Center of Excellence Observability, locatie onbekend, opdracht start 30-09-2026 met onbekende looptijd.
Meer informatie
Bij Oranje · 29-09-2026 ·
90% match
Architect voor het ontwerpen en implementeren van een integraal operating model voor ketenregie bij NS, locatie onbekend, fulltime.
Meer informatie
88% match
Voor een opdracht in Den Haag is een Data & AI Architect nodig voor Microsoft Fabric en Data Governance. De rol is op locatie met een tariefindicatie van €80,00 per uur.
Meer informatie
Funle.nl · Opdrachtgever: Rabobank · 18-10-2026 ·
88% match
Rabobank zoekt een Business Architect Data & Analytics (Area Architect Enterprise Data Products) voor 40 uur per week. Locatie onbekend.
Meer informatie
87% match
Solution Architect rol voor IT-infrastructuur in Gouda, Zuid-Holland. Opdracht start op 09-11-2026 met een tariefindicatie van € 95,00.
Meer informatie
86% match
Voor een opdrachtgever in Utrecht wordt een Cloud Technical Architect gezocht voor een specialisme in cloud architectuur en netwerken. De opdracht start op 12-10-2026 en vindt plaats op locatie.
Meer informatie
4-freelancers.nl · Opdrachtgever: Rijksoverheid · 15-10-2026 · Utrecht ·
86% match
Solution Architect Security voor de Rijksoverheid in Utrecht, op locatie. Specialisme: solution architect.
Meer informatie