Freelance Business Analist opdracht
2026-10-22 14:07:32 GroningenOver deze opdracht
Het Instituut Mijnbouwschade Groningen zoekt een Business Analist voor een hybride opdracht in Groningen, 36 uur per week voor zes maanden met optie tot verlenging.
Het Instituut Mijnbouwschade Groningen zoekt een ervaren Pega Business Analist voor de doorontwikkeling en het beheer van een grootschalige applicatie voor zaakgericht werken, gericht op de afhandeling van mijnbouwschade en aanvragen voor waardedaling. De applicatie is gebaseerd op RijksZaak en maakt gebruik van Pega, Alfresco en DocGen. De rol omvat het analyseren en specificeren van complexe functionele vraagstukken, het vertalen van businesswensen naar requirements, user stories en functionele ontwerpen, en het samenwerken met circa tien multidisciplinaire Agile teams. Je vormt de verbinding tussen businessbehoeften en technische realisatie, stemt af met Product Owners, architecten, ontwikkelaars en andere stakeholders, en brengt bestaande processen in kaart met advies over procesverbeteringen. Daarnaast organiseer en begeleid je sessies met eindgebruikers en stakeholders, voert analyses uit bij complexe vraagstukken en incidenten, en bewaakt de kwaliteit en beheerbaarheid van oplossingen. Je legt functionele kennis en documentatie vast, levert gevalideerde user stories en functionele specificaties op, en maakt procesontwerpen, analyserapporten en overdraagbare beheerdocumentatie. De opdracht is hybride in Groningen en start op 9 november 2026.
| Tarief | €75–€90/uur (schatting van Freelapp) | |
| Looptijd | tot 09-05-2027 | |
| Vaardigheden | Scrum, Pega, Agile, Product Owner (4) | |
| Uren/week | 36 uur/week | |
| Locatie | Groningen (remote mogelijk) | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Gewenste ervaring | onbekend |
Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.
Marktinzicht: Business Analist
Op Freelapp staan momenteel 144 actieve business analist-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 100,- per uur (op basis van 15 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.
Bekijk alle business analist-opdrachten Uurtarief business analist Alle freelance IT & ICT opdrachten