Nieuw kwartaalrapport

Freelance Markt-Monitor Q3 2026

Wat vraagt de markt, wat betalen opdrachtgevers en hoe snel moet je starten? Gebaseerd op alle opdrachten die Freelapp dit kwartaal verzamelde.

38.676opdrachten
65platformen
17%remote
25 dagentot start (mediaan)
Deze opdracht is gepubliceerd via Funle.nl. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance DevOps-engineer opdracht

DevOps Engineer IT & technologie €110–135/uur schatting van Freelapp
 2026-10-22 14:08:25  Onbekende locatie

Over deze opdracht

ASEC zoekt een DevOps-engineer voor de ontwikkeling van een eigen dataplatform gekoppeld aan defensie-ICT-infrastructuur. De rol is op locatie, minimaal 32 uur per week, met onbekende looptijd.

Voor ASEC, een organisatie die een eigen dataplatform ontwikkelt voor het ontsluiten van data uit vliegtuigen en helikopters, is een DevOps-engineer nodig. Het platform wordt gekoppeld aan de bestaande defensie-ICT-infrastructuur en ondersteunt het Joint IV Commando en het Commando Luchtstrijdkrachten - Ruimtestrijdkrachten. De werkzaamheden vinden plaats op locatie (locatie onbekend) en omvatten het inrichten en verder ontwikkelen van de volledige toolchain, waaronder Infrastructure-as-Code, CI/CD-pipelines, monitoring en security-checks. Daarnaast is er aandacht voor het betrouwbaar en automatisch uitrollen van platformcomponenten en applicaties, ondersteuning van eindgebruikers, implementatie van softwarewijzigingen en het opstellen van functionele requirements in overleg met de bedrijfskundig-operationeel analist. De rol omvat ook softwareontwikkeling, maatwerk, het bouwen van koppelvlakken, en onderhoud en beheer van door ASEC ontwikkelde gebruikersapplicaties. Ervaring met het eCF-profiel Professional (eCF2) is vereist, waarbij systemisch handelen, het identificeren van falende componenten en het bieden van ondersteuning aan minder ervaren collega's centraal staan. De opdracht is gericht op een proactieve teamplayer die eigenaarschap neemt voor de werkzaamheden. Werkervaring binnen het ministerie van Defensie, met de Agile-methode, Red Hat, K8S en dataplatformsoftware wordt bij voorkeur meegenomen.

Vereiste expertise:
Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief €110–€135/uur (schatting van Freelapp)
Looptijd tot 22-10-2028
Vaardigheden DevOps, Agile (2)
Uren/week 32 uur/week
Locatie geen plaatsnaam vermeld
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring onbekend

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: DevOps Engineer

Op Freelapp staan momenteel 121 actieve devops engineer-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 85,- per uur (op basis van 22 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle devops engineer-opdrachten Uurtarief devops engineer Alle freelance IT & ICT opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

Funle.nl · 22-10-2026 · Volkel ·
98% match
DevOps-engineer voor het Joint IV Commando van Defensie in Volkel, 32 uur per week, volledig op locatie.
Meer informatie
Funle.nl · 22-10-2026 ·
REMOTE 98% match
DevOps Engineer gezocht voor het ASEC-team van het Ministerie van Defensie voor het opzetten en doorontwikkelen van een eigen dataplatform voor vliegtuigen en helikopters. Locatie onbekend, fulltime, indicatie uurtarief €90,00.
Meer informatie
Funle.nl · 22-10-2026 · Volkel ·
REMOTE 97% match
DevOps Engineer voor het Ministerie van Defensie in Volkel (thuiswerken mogelijk) aan een dataplatform voor vliegtuig- en helikopterdata.
Meer informatie
Funle.nl · 19-10-2026 ·
REMOTE 93% match
DevOps Engineer ontwerpt en beheert robuuste platformen voor Defensie in een hybride setting (max. 2 dagen thuiswerken) gedurende een onbekende looptijd.
Meer informatie
Funle.nl · 19-10-2026 ·
REMOTE 93% match
Senior DevOps Engineer ontwerpt en beheert robuuste platformen binnen Defensie, met hybride werken (max 2 dagen thuis) en een indicatief uurtarief van €115,00 (excl. btw). Locatie onbekend, remote mogelijk.
Meer informatie
Funle.nl · 19-10-2026 ·
REMOTE 91% match
DevOps Engineer gezocht voor het ministerie van Defensie (Sectie Data en DevOps Engineering van COMMIT) voor het uitbreiden en operationaliseren van DefGPT en generatieve AI-oplossingen. Locatie onbekend, hybride mogelijk met maximaal 2 dagen thuiswerken.
Meer informatie
Funle.nl · 17-10-2026 ·
91% match
DevOps engineer voor Defensie bij het GenAI-team, werkzaam op locatie bij de Kromhoutkazerne met focus op cloud-native software en Kubernetes-gebaseerde AI-platformen.
Meer informatie
Bij Oranje · 22-10-2026 ·
90% match
DevOps Engineer voor Belastingdienst (ICC) op locatie, 36 uur per week. Opdracht start 22-10-2026 met onbekende looptijd.
Meer informatie
TenMonks · 22-10-2026 ·
90% match
DevOps Engineer rol bij de Belastingdienst (Integratie Competence Center) voor API#Management platform, locatie onbekend, fulltime met onbekende looptijd.
Meer informatie
Funle.nl · 19-10-2026 ·
REMOTE 90% match
Voor het GenAI-team van het Ministerie van Defensie wordt een DevOps Engineer gezocht voor het uitbreiden en operationaliseren van DefGPT. De werkzaamheden vinden hybride plaats.
Meer informatie
Funle.nl · 16-10-2026 ·
90% match
DevOps Engineer voor COMMIT binnen het GenAI-team van Defensie, locatie onbekend, fulltime voor 12 maanden met optie op verlenging.
Meer informatie
Bij Oranje · 22-10-2026 ·
90% match
DevOps Engineer rol bij de Belastingdienst in Apeldoorn voor een tijdelijk contract van oktober 2026 tot december 2026 met optie tot verlenging.
Meer informatie