Freelance Information Security Officer / Lead ISO (warme stoel) opdracht
2026-11-05 13:06:26 Onbekende locatieOver deze opdracht
Freelance Information Security Officer voor Ministerie van VWS in Den Haag, 36 uur per week voor 7 maanden. Locatie: Den Haag (mogelijk hybride).
In het kort
Ministerie van VWS zoekt een Information Security Officer / Lead ISO (warme stoel) in Den Haag. Het gaat om een freelanceopdracht voor 36 uur per week met een looptijd van 7 maanden.
Over de functie
Als Information Security Officer (ISO) zorg je voor de concrete implementatie en coördinatie van informatiebeveiliging. Je vertaalt beleid naar uitvoerbare maatregelen, heldere processen en werkbare protocollen die aansluiten bij de dagelijkse praktijk. Zo help je informatiebeveiliging te verankeren in de werkprocessen en organisatiecultuur.
Wat ga je doen?
• Je stelt beleidsdocumenten, richtlijnen en werkinstructies op, actualiseert en implementeert deze, met aandacht voor naleving van de NEN 7510.
• Je integreert beveiligings- en compliance-eisen in de bestaande bedrijfsvoering.
• Je werkt samen met management, ICT en operationele teams om beveiligingsmaatregelen te verankeren in beleid en gedrag.
• Je ontwikkelt incident- en continuïteitsprotocollen, stelt risicoanalyses op en definieert beheersmaatregelen.
• Je coördineert de informatiebeveiligingsorganisatie en bewaakt het overzicht, de samenhang en de voortgang van de werkzaamheden van security officers en liaisons.
• Je zorgt voor een gestructureerde uitvoering van de jaarplanning.
• Je volgt verbetermaatregelen op die voortkomen uit risicoanalyses, audits, afwijkingen en beveiligingsincidenten.
• Je signaleert knelpunten, bewaakt prioriteiten en zorgt voor tijdige afstemming en rapportage over de voortgang en eventuele risico’s.
Eisen
• Je beschikt over minimaal WO-werk en denkniveau
• Je beschikt over minimaal drie jaar ervaring met certificeringstrajecten en informatiebeveiliging binnen een overheidsorganisatie waarbij je de interne organisatie hielp het traject te doorlopen
• Je beschikt over minimaal vijf jaar ervaring met de implementatie van technische en organisatorische beveiligingsmaatregelen die in overeenstemming zijn met de eisen van ISO 27001, NEN 7510, en de BIO
Wensen
• Je hebt ervaring met het naleven van ISO 27001, NEN 7510, en BIO door middel van interne audits, gap-analyses en monitoring
• Je hebt ervaring met het coördineren van informatiebeveiligingsactiviteiten binnen een organisatie, waarbij je overzicht houdt over de werkzaamheden van security officers en de samenhang, prioritering en voortgang bewaakt
• Je hebt ervaring met risicoanalyse en het ontwikkelen van risicobeheerstrategieën, waarbij je ook in staat bent om complexe beveiligingsproblemen te analyseren en effectieve oplossingen te formuleren
• Je bent in het bezit van relevante certificeringen zoals CISSP, CISM, ISO 27001 Lead Implementer/Auditor, of vergelijkbaar
• Je hebt inzicht in de relevante wet- en regelgeving op het gebied van gegevensbescherming en informatiebeveiliging
• Je hebt sterke communicatieve vaardigheden en bent in staat om complexe informatie helder en begrijpelijk over te brengen aan verschillende stakeholders
• Je kan goed luisteren naar de behoeften van de organisatie en weet dit om te zetten naar het maken van effectief beleid dat gaat leven en werken voor de organisatie
• Je werkt goed zelfstandig maar ook in teamverband en je hebt een proactieve houding ten aanzien van het identificeren van risico's en het implementeren van beveiligingsmaatregelen
De standplaats is Den Haag, met mogelijkheid om thuis te werken.
Vergelijkbare opdrachten
Alle security officer-opdrachten →Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.
Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuutLiever zonder account? Ontvang nieuwe Security Officer-opdrachten per mail.
Deze opdracht staat bij 5 aanbieders
Gesorteerd op Freelapp-score: hoe volledig de aanbieder de opdracht beschrijft. Kies zelf waar je reageert.
| Tarief | niet vermeld | |
| Looptijd | niet vermeld | |
| Vaardigheden | 4 | |
| Uren/week | 36 | |
| Locatie | Den Haag | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Ervaring | 5+ jaar |
| Tarief | niet vermeld | |
| Looptijd | tot 11-11-2026 | |
| Vaardigheden | 3 | |
| Uren/week | 36 | |
| Locatie | Den Haag | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Ervaring | niet vermeld |
| Tarief | niet vermeld | |
| Looptijd | tot 11-11-2026 | |
| Vaardigheden | 4 | |
| Uren/week | niet vermeld | |
| Locatie | Den Haag | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Ervaring | 5+ jaar |
| Tarief | niet vermeld | |
| Looptijd | tot 08-11-2026 | |
| Vaardigheden | 1 | |
| Uren/week | 36 | |
| Locatie | niet vermeld | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Ervaring | niet vermeld |
| Tarief | niet vermeld | |
| Looptijd | niet vermeld | |
| Vaardigheden | 4 | |
| Uren/week | 36 | |
| Locatie | niet vermeld | |
| Omschrijving | uitgebreid | |
| Ervaring | niet vermeld |
Freelapp geeft elke aanbieder een score op basis van wat die over deze opdracht vermeldt. Een tarief dat Freelapp schat telt niet mee. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.
Marktinzicht: Security Officer
Op Freelapp staan momenteel 85 actieve security officer-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 110,- per uur (op basis van 31 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.
Bekijk alle security officer-opdrachten Uurtarief security officer Alle freelance IT & ICT opdrachten