Nieuw kwartaalrapport

Freelance Markt-Monitor Q3 2026

Wat vraagt de markt, wat betalen opdrachtgevers en hoe snel moet je starten? Gebaseerd op alle opdrachten die Freelapp dit kwartaal verzamelde.

38.676opdrachten
65platformen
17%remote
25 dagentot start (mediaan)
Deze opdracht is gepubliceerd via Funle.nl. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance Solution Architect opdracht

 2026-10-01 08:07:51  Breda

Over deze opdracht

Solution Architect voor het Ministerie van Defensie bij het Commando Lucht- en Ruimtestrijdkrachten in Breda, vanaf 15 oktober 2026 tot 30 september 2027.

Voor het Ministerie van Defensie, Commando Lucht- en Ruimtestrijdkrachten, wordt een Solution Architect gezocht om een robuuste en cyberveilige IT-infrastructuur te realiseren. Deze infrastructuur ondersteunt Multi-Domein Optreden en Informatiegestuurd Optreden binnen het programma met meerdere projecten. De rol richt zich op het bewaken van de kwaliteit en samenhang van ontwerpen, toetsen van deelontwerpen aan het High Level Design, onderbouwen en documenteren van ontwerpkeuzes en afwijkingen, en rapporteren hierover aan de stuurgroep. Daarnaast begeleidt de Solution Architect complexe technische veranderingen, ondersteunt migraties en implementaties, en specificeert en implementeert architecturen voor complexe ICT-oplossingen. De functie valt binnen de Staf van het Commando Lucht- en Ruimtestrijdkrachten onder de Directie Projecten & Innovatie. De standplaats is Breda, met regelmatige bezoeken aan andere CLRS-locaties. Ervaring met het vertalen van complexe architectuurprincipes naar begrijpelijke oplossingen voor stakeholders, effectief schakelen met business stakeholders, product owners, engineers, security experts en management, en kennis van architectuurmethodieken en -tools zoals TOGAF en ArchiMate zijn vereist. Kennis van cloudplatforms en integratieoplossingen, uitstekende communicatieve vaardigheden in het Nederlands en Engels, en affiniteit met AI zijn wensen.

Vereiste expertise:
Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief niet vermeld · onvoldoende data voor schatting
Looptijd tot 30-09-2027
Vaardigheden TOGAF, ArchiMate (2)
Uren/week 40 uur/week
Locatie Breda
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring onbekend

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Solution Architect

Op Freelapp staan momenteel 94 actieve solution architect-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 110,- per uur (op basis van 26 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle solution architect-opdrachten Uurtarief solution architect Alle freelance IT & ICT opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

Funle.nl · 30-09-2026 · Leiden ·
95% match
Solution Architect bij het Commando Lucht- en Ruimtestrijdkrachten (CLRS) in Breda, met regelmatige bezoeken aan andere locaties. Opdracht met onbekende looptijd en uren per week.
Meer informatie
Funle.nl · 06-10-2026 · Den Haag ·
93% match
Voor een opdrachtgever in Den Haag wordt een Senior Solution Architect gezocht voor 36 uur per week voor een periode van onbekende duur, startend op 1 november 2026.
Meer informatie
Bij Oranje · 05-10-2026 · Amsterdam ·
93% match
Lead Solution Architect voor technische analyse en uitwerking van complexe IT-vraagstukken binnen de gemeentelijke informatievoorziening van Amsterdam, op locatie met maximaal 36 uur per week.
Meer informatie
TenMonks · 05-10-2026 · Een ·
93% match
Lead Solution Architect bij een gemeentelijke informatievoorziening op locatie. Opdracht betreft complexe IT-vraagstukken met onbekende uren per week en looptijd.
Meer informatie
Funle.nl · 05-10-2026 · Amsterdam ·
92% match
Solution architect gezocht voor complexe IT-vraagstukken bij Gemeente Amsterdam op locatie in Amsterdam, 36 uur per week.
Meer informatie
Funle.nl · 07-09-2026 ·
REMOTE 92% match
Solution Architect voor Netdigitalisering bij Stedin, locatie onbekend (remote mogelijk).
Meer informatie
Funle.nl · 05-10-2026 ·
92% match
DUO zoekt een Solution Architect voor 36 uur per week binnen Onderwijsbekostiging voor een rol tot 31 december 2026. Locatie onbekend (op locatie).
Meer informatie
Funle.nl · 06-10-2026 · Uddel ·
92% match
Security Architect bij Commando Lucht- en Ruimtestrijdkrachten in Breda of Uddel, 38 uur per week, opdracht duurt 12 maanden.
Meer informatie
Funle.nl · 05-10-2026 · Den Haag ·
REMOTE 92% match
DUO zoekt tijdelijk een Solution Architect voor 36 uur per week in Den Haag voor een opdracht van 11 maanden, startend op 29 oktober 2026.
Meer informatie
SPOED REMOTE 92% match
Freelance Solution Architect gezocht voor cloudtransformatie bij een innovatief techbedrijf, remote met 30-40 uur per week voor 6-12 maanden.
Meer informatie
MiPublic.nl · 06-10-2026 · Amsterdam ·
91% match
Als Lead Solution Architect werk je voor de afdeling Informatievoorziening van het Cluster Ruimte en Economie in Amsterdam op locatie. De opdracht is gericht op technische analyse en validatie van applicatie- en infrastructuurarchitectuur binnen een gemeentelijke organisatie.
Meer informatie
Bij Oranje · 06-10-2026 · Amsterdam ·
91% match
Voor een gemeentelijke organisatie in Amsterdam wordt een Solution Architect gezocht voor het uitvoeren van technische analyses en validaties van applicatie- en infrastructuuromgevingen. De opdracht is op locatie in Amsterdam en heeft een looptijd van onbekende duur.
Meer informatie