Nieuw kwartaalrapport

Freelance Markt-Monitor Q3 2026

Wat vraagt de markt, wat betalen opdrachtgevers en hoe snel moet je starten? Gebaseerd op alle opdrachten die Freelapp dit kwartaal verzamelde.

38.676opdrachten
65platformen
17%remote
25 dagentot start (mediaan)
Deze opdracht is gepubliceerd via MiPublic.nl. Freelapp biedt dit project niet zelf aan.

Freelance HR solution architect opdracht

 2026-08-27 08:04:29  Amsterdam

Over deze opdracht

Voor het Rijk in Amsterdam zoekt O&P Rijk een Senior HR Solution Architect voor een opdracht van 40 uur per week, gericht op de verkenningsfase van een cloudgebaseerde HCM-oplossing.

Voor het Rijk werkt O&P Rijk aan een moderniseringsprogramma om de dienstverlening van P-Direkt toekomstbestendig te maken met een cloudgebaseerde HCM-oplossing. In deze rol als Senior HR Solution Architect versterk je het kernteam tijdens de verkenningsfase en lever je richting aan architectuur, ontwerpkeuzes en besluitvorming. Je hebt ruime ervaring uit meerdere complexe HR-transformaties en werkt samen met O&P Rijk-architecten aan producten zoals architectuur, uitgangspunten en design. Je levert input op onderwerpen zoals datamigratie, go-live-aanpak en fasering, en fungeert als inhoudelijk sparringpartner voor business, solution- en technische architecten, domeinexperts en programmamanagement. Belangrijke verantwoordelijkheden liggen op het gebied van architectuur & ontwerp (IST-SOLL), transformatie (van verkenning tot implementatie) en stakeholdermanagement, waarbij je draagvlak creëert voor architectuurkeuzes bij zowel inhoudelijke experts als management. De opdracht vindt plaats op locatie in Amsterdam. Ervaring met moderne cloudgebaseerde HCM-oplossingen zoals Workday, SAP SuccessFactors of Oracle HCM Cloud is vereist, evenals kennis van integratievraagstukken, datamigratie en complexe applicatielandschappen. Actuele kennis van cloud, security, privacy, digitale soevereiniteit, AI en enterprise-integratie is een pré.

Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief niet vermeld · onvoldoende data voor schatting
Looptijd tot 27-08-2031
Vaardigheden Scrum, SAP, Agile, TOGAF, ArchiMate (5)
Uren/week 36 uur/week
Locatie Amsterdam
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring 5+ jaar ervaring

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Solution Architect

Op Freelapp staan momenteel 77 actieve solution architect-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 110,- per uur (op basis van 24 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle solution architect-opdrachten Uurtarief solution architect Alle freelance IT & ICT opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

Bij Oranje · 26-08-2026 ·
100% match
Voor O&P Rijk als Senior HR Solution Architect werk je aan de verkenningsfase van een moderniseringsprogramma voor een cloudgebaseerde HCM-oplossing. Locatie onbekend, fulltime.
Meer informatie
ZZP-Opdrachten.nl · 26-08-2026 ·
99% match
Voor O&P Rijk als Senior HR Solution Architect werk je aan de verkenningsfase van een moderniseringsprogramma voor een cloudgebaseerde HCM-oplossing. Locatie onbekend, op locatie.
Meer informatie
TenMonks · 26-08-2026 ·
99% match
Freelance Senior HR Solution Architect voor O&P Rijk in verkenningsfase cloudgebaseerde HCM-oplossing P-Direkt. Locatie onbekend, fulltime.
Meer informatie
Quest4 · 26-08-2026 · Den Haag ·
98% match
Senior HR Solution Architect voor O&P Rijk in Den Haag (op locatie) voor de verkenningsfase van een moderniseringsprogramma voor een cloudgebaseerde HCM-oplossing.
Meer informatie
MiPublic.nl · 26-08-2026 · Amsterdam ·
96% match
Senior HR Solution Architect voor het Rijk (O&P Rijk) in Amsterdam (op locatie) voor de verkenningsfase van het moderniseringsprogramma MHRIT.
Meer informatie
Bij Oranje · 26-08-2026 ·
96% match
Voor O&P Rijk als Senior HR Solution Architect op locatie wordt een freelance opdracht uitgevoerd tijdens de verkenningsfase van het moderniseringsprogramma MHRIT. De opdracht start op 26-08-2026 met onbekende looptijd.
Meer informatie
MiPublic.nl · 27-08-2026 · Amsterdam ·
96% match
Senior HR Solution Architect voor O&P Rijk in Amsterdam (op locatie) gedurende de verkenningsfase van het programma Modernisering HRIT.
Meer informatie
Bij Oranje · 27-08-2026 ·
96% match
Senior HR Solution Architect voor O&P Rijk (Rijksoverheid) in een onbekende locatie gedurende de verkenningsfase van het programma Modernisering HRIT.
Meer informatie
BlueTrail · 26-08-2026 · Den Haag ·
96% match
HR Solution Architect voor O&P Rijk in Den Haag, 36 uur per week, van 1 september 2026 tot 28 februari 2027.
Meer informatie
Funle.nl · 26-08-2026 ·
92% match
Voor P-Direkt zoekt men een HR Solution Architect voor een onbekende locatie gedurende een onbekende looptijd. De rol betreft een fulltime functie.
Meer informatie
TenMonks · 05-10-2026 · Een ·
91% match
Lead Solution Architect bij een gemeentelijke informatievoorziening op locatie. Opdracht betreft complexe IT-vraagstukken met onbekende uren per week en looptijd.
Meer informatie
Bij Oranje · 05-10-2026 · Amsterdam ·
91% match
Lead Solution Architect voor technische analyse en uitwerking van complexe IT-vraagstukken binnen de gemeentelijke informatievoorziening van Amsterdam, op locatie met maximaal 36 uur per week.
Meer informatie