Nieuw kwartaalrapport

Freelance Markt-Monitor Q3 2026

Wat vraagt de markt, wat betalen opdrachtgevers en hoe snel moet je starten? Gebaseerd op alle opdrachten die Freelapp dit kwartaal verzamelde.

38.676opdrachten
65platformen
17%remote
25 dagentot start (mediaan)
Deze opdracht is gepubliceerd via TenTalent.nl. Freelapp biedt dit project niet zelf aan. De opdracht wordt uitgevoerd bij Ministerie van Economische Zaken (EZ).

Freelance Tester Web opdracht

 2026-07-17 14:16:45 Mogelijk verlopen  Onbekende locatie

Over deze opdracht

Tester Web voor het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat, locatie onbekend (op locatie), startdatum 17-07-2026, looptijd onbekend.

Als Tester Web ben je samen met het team verantwoordelijk voor het voorbereiden, specificeren, automatiseren en uitvoeren van tests op backend- en frontendniveau binnen een multidisciplinair DevOps-team. Je rapporteert schriftelijk en mondeling over testresultaten, helpt bij het bepalen van oplossingsrichtingen en presenteert deze aan stakeholders. Daarnaast werk je samen met collega’s uit je scrumteam, zoals beheerders, specialisten en ontwikkelaars, en met klanten. Je voert verschillende testsoorten uit, coördineert of voert non-functionele tests uit en ondersteunt Gebruiker Acceptatie Testen (GAT) met voorbereiding, specificatie, begeleiding en uitvoering. Je neemt actief deel aan DevOps-activiteiten zoals incidentoplossen, refinement sessies, standups, sprintplanningen en demo’s. Daarnaast leg je beschrijvingen vast voor functioneel en geautomatiseerd testen en begeleidt je andere testers. Het team ontwikkelt en beheert Drupal-websites voor het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat en andere ministeries, met aandacht voor security en performance. Er wordt volledig DevOps gewerkt volgens de scrummethodiek, met eigen initiatief en continue verbetering. Ervaring vereist: 3 jaar functioneel testen van webapplicaties en 2 jaar testautomatisering, beide aantoonbaar via CV en/of motivatie. Ook aantoonbare ervaring met WCAG-testen is nodig. Gewenste eigenschappen: gestructureerd, analytisch, kwaliteitgericht en pragmatisch.

Vereiste expertise:
Freelapp score:
Kwaliteitsbeoordeling opdracht
Tarief niet vermeld · onvoldoende data voor schatting
Looptijd tot 17-07-2029
Vaardigheden DevOps, Drupal (2)
Uren/week niet vermeld
Locatie geen plaatsnaam vermeld
Omschrijving uitgebreid
Gewenste ervaring onbekend

Freelapp geeft projecten een score op basis van bepaalde kenmerken. Deze score is bedoeld om freelancers te helpen projecten te vinden die zo goed mogelijk aansluiten op hun wensen en vaardigheden. Freelapp bepaalt de score op basis van de gegevens in de omschrijving van de opdracht en verrijkt deze met eigen data. De score kan fouten bevatten. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de beoordeling door Freelapp.

Marktinzicht: Test Engineer

Op Freelapp staan momenteel 135 actieve test engineer-opdrachten. Het mediane uurtarief voor dit specialisme is € 78,- per uur (op basis van 50 opdrachten met een vermeld tarief uit de afgelopen 3 maanden). Voor deze opdracht is geen tarief vermeld; de mediaan is een realistisch vertrekpunt voor je tariefvoorstel.

Bekijk alle test engineer-opdrachten Uurtarief test engineer Alle freelance IT & ICT opdrachten
Mis geen opdrachten zoals deze

Maak een gratis Freelapp-account en ontvang elke dag nieuwe opdrachten die passen bij jouw profiel en specialisatie.

Maak gratis account via LinkedIn Gratis · 1 minuut

Gerelateerde Freelance Opdrachten

De volgende opdrachten vertonen overeenkomstige kenmerken met bovenstaande opdracht. Deze opdrachten zijn mogelijk interessant voor jou als je op zoek bent naar soortgelijke freelance opdrachten. Klik op een opdracht om meer details te bekijken of om te reageren.

Bij Oranje · 22-10-2026 ·
Java tester voor web Java-applicaties en webservices bij de Belastingdienst IV-organisatie, Toezicht. Locatie onbekend (op locatie).
Meer informatie
BlueTrail · 21-10-2026 ·
Agile tester voor RAD-ontwikkelteam binnen Thomas digitaliseringsprogramma in Rotterdam, 36-40 uur per week, van 10 november 2026 tot 10 mei 2027.
Meer informatie
Bij Oranje · 20-10-2026 · Rotterdam ·
REMOTE
Agile tester voor het Thomas DUP project bij de Gemeente Rotterdam in Rotterdam, 36-40 uur per week voor een periode van 6 maanden met verlengingsopties.
Meer informatie
Funle.nl · 20-10-2026 · Rotterdam ·
REMOTE
De Gemeente Rotterdam zoekt een Agile Tester voor het Thomas DUP-project binnen cluster BCO, hybride werkend (50% thuis, 50% op kantoor) van 15 november 2026 tot 15 mei 2027.
Meer informatie
REMOTE
Freelance Agile Tester gezocht voor testautomatisering en kwaliteitsbewaking bij een softwarebedrijf in Venlo (remote mogelijk). Start 24 november 2026, onbekende looptijd.
Meer informatie
Funle.nl · 20-10-2026 · Rotterdam ·
REMOTE
Voor Gemeente Rotterdam wordt een Agile Tester gezocht voor 36 tot 40 uur per week. De opdracht start zo spoedig mogelijk.
Meer informatie
TenMonks · 20-10-2026 ·
Voor de Politie zoekt Harvey Nash een Tester (IHP225) voor het testen van een nieuw capaciteitsmanagement systeem. Locatie onbekend, startdatum 20-10-2026.
Meer informatie
Bij Oranje · 19-10-2026 ·
REMOTE
Voor de Nationale Politie zoekt BijOranje een testanalist (IHP225) voor het MIB-programma, remote met 1 dag op kantoor. Rol betreft testautomatisering voor capaciteitsmanagement.
Meer informatie
TenMonks · 16-10-2026 ·
Tester Output Management bij KVK, locatie onbekend (op locatie), vervangt collega tester in loondienstverband.
Meer informatie
Funle.nl · 15-10-2026 · Den Haag ·
REMOTE
Voor het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport zoekt team GF van iRealisatie een QA Test Engineer voor een opdracht van 10 maanden (verlenging mogelijk) in Den Haag met 36 uur per week.
Meer informatie