OPR
Freelance opdrachten bij Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk)
Overheidsorganisatie
Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) is een organisatie binnen het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. O&P Rijk levert rijksbrede diensten op het gebied van organisatie, personeel en bedrijfsvoering. Voorbeelden zijn opleidingen, loopbaanbegeleiding, HR-dienstverlening en advies aan ministeries. Daarmee ondersteunt O&P Rijk de Rijksoverheid als werkgever. De organisatie is gevestigd in Den Haag.
Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) in cijfers
5
Openstaande opdrachten
22%
Remote of hybride
34
Uur per week gemiddeld
Senior 100%
Meest gevraagd niveau
11%
Langlopende opdrachten
0%
Met spoed
Welke freelancers zoekt Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk)?
- security officer
- sap developer
- project manager
- ux designer
- consultant
- data engineer
- programma manager
- scrum master
Openstaande freelance opdrachten bij Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk)
Laden...
Opdracht voor een Senior Scrum Master voor tijdelijke versterking van Team Talentrijk bij Organisatie en Personeel Rijk in Roosteren, looptijd 6 maanden.
Meer informatie
UX Specialist / UX Designer voor het Rijk (O&P Rijk) op onbekende locatie, gericht op tijdelijke inzet voor digitale dienstverlening.
Meer informatie
Voor O&P Rijk in Den Haag wordt een Senior / Lead UX Designer gezocht voor 28 uur per week, van 26-10-2026 tot 30-04-2027.
Meer informatie
UX Researcher voor O&P Rijk (Rijksoverheid) voor tijdelijk onderzoek naar digitale dienstverlening. Locatie onbekend, uren en looptijd niet gespecificeerd.
Meer informatie
Freelance UX Specialist / UX Designer voor P-Direkt (O&P Rijk) op locatie. Tijdelijke inzet voor verbetering digitale dienstverlening binnen AIR, team UX & Kennismanagement.
Meer informatie
Eerdere opdrachten bij Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk)
REMOTE
Voor O&P Rijk ontwikkel je als SAP ABAP Developer maximaal 36 uur per week SAP HCM-backendprogrammatuur in Den Haag (remote mogelijk). De opdracht betreft diverse development werkzaamheden, waaronder autorisatietoekenning en betaalbewijscontroleprocedures.
Meer informatie
REMOTE
Opdrachtgever Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) is hét expertisecentrum voor personeels- en organisatievraagstukken binnen de Rijksoverheid. Als shared service organisatie (SSO) ondersteunt O&P Rijk ministeries, uitvoeringsorganisaties en rijksmedewerkers met een breed palet aan hr-dienstverlening. Van salarisverwerking voor rijksambtenaren tot loopbaanontwikkeling, bedrijfszorg, de Banenafspraak en strategische organisatievraagstukken: alles wordt goed geregeld. O&P Rijk ontzorgt het Rijk en draagt bij aan een wendbare en toekomstbestendige overheid.Home | OP Rijk Businessunit Je gaat aan de slag binnen de businessunit IT van O&P Rijk. Met ruim 150 collega’s beheren, wijzigen en realiseren we IT-applicaties om de HR-dienstverlening van O&P Rijk voor de Rijksoverheid te ondersteunen. Zo ondersteunen wij onder andere de applicaties achter WerkenvoorNederland.nl en het P-Direkt portaal, waarin 155.000 Rijksambtenaren zelf hun personeelszaken kunnen regelen. Onder onze verantwoordelijkheid vallen ook de salarisverwerking voor alle Rijksambtenaren en de digitale personeelsdossiers waarin alle documenten en salarisstroken worden opgeslagen. Wij voeren de regie richting IT-(rijks)partners en leveranciers. Daarnaast adviseren we over technologische ontwikkelingen.Naast het zorgen voor continuïteit op het gebied van IT, richten we ons ook op de nieuwe businessvragen. Dit doen we grotendeels via Scrumprincipes en met verschillende Devops-teams. Denk hierbij aan teams bestaande uit ontwikkelaars, testers, architecten, projectleiders en beheerders. Deze teams hebben allemaal een eigen specialisatie en ontwikkelen software voor nieuwe en verbeterde dienstverlening. Daarnaast lossen zij incidenten op en nemen het beheer van de applicaties voor hun rekening. Een groot deel van onze applicaties wordt in de komende jaren vervangen of ingrijpend vernieuwd. Zo zorgen we ervoor dat we ook in de toekomst relevante en moderne dienstverlening kunnen blijven bieden. Dit geldt ook voor onze businessunit: wij blijven ons ontwikkelen.Betreft diverse SAP ABAP development werkzaamheden waaronder op het gebied van autorisatie toekenning en betaalbewijs controle procedures. Je zult zeer zelfstandig werken in wisselende samenstelling met collega’s t.b.v. de requirements en het testen van jouw werkzaamheden aan de hand van de backlog van de product owner. Je werkt dus niet in een vast team met vaste collega’s.Als Interim SAP ABAP developer ontwikkel je diverse programmatuur voor onze SAP HCM backend applicatie aan de hand van de backlog van de product owner. Je wordt ingezet voor maximaal 36 uur per week. Afhankelijk van de werkzaamheden kunnen deze remote of op locatie in Den Haag plaatsvinden.
Eisen bij de opdracht:Je beschikt over WO werk- en denkniveau.Je beschikt over minimaal 5 jaar werkervaring met SAP ABAP-ontwikkeling.Je beschikt over minimaal 3 jaar werkervaring met SAP HCM.Wensen bij de opdracht:Je hebt ervaring met omzetten van eisen en wensen in concrete oplossingsrichtingen en requirements.Je hebt ervaring met SAP ABAP in een SAP HCMomgeving.
Referentienummer2026-07235
LocatieDen Haag
Startdatum24 augustus 2026
Einddatum23 februari 2027
Optie op verlengingJa
Uren per week36u p/w
Sluitingsdatum12 augustus 2026
10:00
Begint jouw trail hier?Stuur ons je CV met een korte opdrachtgerichte motivatie.
Discover your BlueTrailOnze weg naar jouw nieuwe carrière
Nadat jij op een opdracht hebt gereageerd, nemen wij binnen 24 uur contact met jou op en behandelen we jouw reactie.
We gaan met jou in gesprek. Wij kijken niet alleen naar je kennis en werkervaring, maar vooral naar jou als persoon. Dit is voor zowel de professional als de opdrachtgever belangrijk, wij willen de juiste match maken! Als we eenmaal de juiste match hebben gevonden, dan begint jouw BlueTrail en stellen we je voor aan de opdrachtgever!
Bij een succesvolle match worden de contracten opgesteld. Door middel van innovaties en digitalisering proberen wij dit proces zo kort mogelijk te maken. Zo kun jij doen waar je goed in bent, terwijl wij zorgen voor alle administratie!
Ook tijdens jouw opdracht staan wij altijd voor je klaar. Onze fieldmanagers zorgen er persoonlijk voor dan alles succesvol verloopt!
Follow our trail
E-mailadres
Inschrijven voor de nieuwsbrief
Meer informatie
REMOTE
Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) is hét expertisecentrum voor personeels- en organisatievraagstukken binnen de Rijksoverheid. Als shared service organisatie (SSO) ondersteunt O&P Rijk ministeries, uitvoeringsorganisaties en rijksmedewerkers met een breed palet aan hr dienstverlening. Van salarisverwerking voor rijksambtenaren tot loopbaanontwikkeling, bedrijfszorg, de Banenafspraak en strategische organisatievraagstukken: alles wordt goed geregeld. O&P Rijk ontzorgt het Rijk en draagt bij aan een wendbare en toekomstbestendige overheid. Home | OP Rijk
Je gaat aan de slag binnen de businessunit IT van O&P Rijk. Met ruim 150 collega’s beheren, wijzigen en realiseren we IT-applicaties om de HR-dienstverlening van O&P Rijk voor de Rijksoverheid te ondersteunen. Zo ondersteunen wij onder andere de applicaties achter WerkenvoorNederland.nl en het P-Direkt portaal, waarin 155.000 Rijksambtenaren zelf hun personeelszaken kunnen regelen. Onder onze verantwoordelijkheid vallen ook de salarisverwerking voor alle Rijksambtenaren en de digitale personeelsdossiers waarin alle documenten en salarisstroken worden opgeslagen. Wij voeren de regie richting IT-(rijks)partners en leveranciers. Daarnaast adviseren we over technologische ontwikkelingen. Naast het zorgen voor continuïteit op het gebied van IT, richten we ons ook op de nieuwe businessvragen. Dit doen we grotendeels via Scrumprincipes en met verschillende Devops-teams. Denk hierbij aan teams bestaande uit ontwikkelaars, testers, architecten, projectleiders en beheerders. Deze teams hebben allemaal een eigen specialisatie en ontwikkelen software voor nieuwe en verbeterde dienstverlening. Daarnaast lossen zij incidenten op en nemen het beheer van de applicaties voor hun rekening. Een groot deel van onze applicaties wordt in de komende jaren vervangen of ingrijpend vernieuwd. Zo zorgen we ervoor dat we ook in de toekomst relevante en moderne dienstverlening kunnen blijven bieden. Dit geldt ook voor onze businessunit: wij blijven ons ontwikkelen.
Betreft diverse SAP ABAP development werkzaamheden waaronder op het gebied van autoristatie toekenning en betaalbewijs controle procedures. Je zult zeer zelfstandig werken in wisselende samenstelling met collega’s t.b.v. de requirements en het testen van jouw werkzaamheden aan de hand van de backlog van de product owner. Je werkt dus niet in een vast team met vaste collega’s
Als Interim SAP ABAP developer ontwikkel je diverse programmatuur voor onze SAP HCM backend applicatie aan de hand van de backlog van de product owner. Je wordt ingezet voor maximaal 36 uur per week. Afhankelijk van de werkzaamheden kunnen deze remote of op locatie in Den Haag plaatsvinden.
Je bent een pragmatische professional die niet alleen technisch sterk is, maar het ook leuk vindt om kennis over te dragen. Je begrijpt het spanningsveld tussen nieuwe features ontwikkelen en het onderhouden van een stabiele basis.
Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.
Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.
Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.
Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.
Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.
Meer informatie
Programmamanager Capaciteitsmanagement bij Businessunit en afdeling Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) in Den Haag, 36 uur per week, van 1 september 2026 tot 28 februari 2027.
Meer informatie
Projectmanager capaciteitsmanagement bij O&P Rijk, locatie onbekend (op locatie), start 08-08-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
Projectmanager capaciteitsmanagement voor Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) op locatie onbekend. Opdracht betreft functioneel ontwerpen en implementeren van capaciteitsmanagement in Fortes Change Cloud (FCC).
Meer informatie
Projectmanager capaciteitsmanagement voor Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) in Amsterdam, fulltime met minimaal 2 dagen per week op locatie. Opdracht start op 07-08-2026.
Meer informatie
Senior WEM-modelleur voor O&P Rijk in Amsterdam (op locatie) voor het ontwikkelen en beheren van NoCode-applicaties op het WEM-platform.
Meer informatie
Senior WEM-modelleur voor O&P Rijk (locatie onbekend) voor het ontwikkelen en beheren van WEM-applicaties. Opdracht start 06-08-2026, looptijd onbekend.
Meer informatie
Senior WEM-modelleur voor O&P Rijk in Den Haag, 36 uur per week van 18-08-2026 tot 17-02-2027.
Meer informatie
Aangeboden via
Opdrachten bij Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) worden regelmatig aangeboden via MiPublic.nl, TenMonks en BlueTrail.
Veelgestelde vragen over Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk)
Opdrachten bij Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) worden regelmatig aangeboden via MiPublic.nl, TenMonks en BlueTrail. In de afgelopen 12 maanden vond Freelapp opdrachten van Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) op 8 platforms.
22% van de 37 opdrachten van Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) in de afgelopen 12 maanden was remote of hybride. Een deel van de opdrachten kun je dus remote of hybride doen.
Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) zocht in de afgelopen 12 maanden vooral security officer (11 opdrachten), sap developer (5) en project manager (4).